Tuesday, November 29, 2016
مجلس، قوه قضاییه، رییس جمهور و سید علی خامنه ای، آیا داعش زاییده تفکر جمهوری اسلامی است؟
فیدل آخرین مبارز، آخرین مرد آمریکای جنوبی و کسی که مبارزه را به پول و ثروت خانواده اش ترجیح داد هم رفت. من به اصل انقلاب کوبا و راه فیدل معتقدم اما در مورد آنچه تحریم های جنایتکارانه آمریکا بر سر این انقلاب ستمدیدگان آورد کاری ندارم و اصولاً بحثی هم با کسی ندارم.
امروز می خواهم از مرگ فیدل خط بگیرم و به راهی که بیش از یک دهه است در آن قدم بر می دارم نگاه کنم. به عنوان کسی که از ابتدا هم خود را فعال حقوق بشر نمی دانست و هنوز هم نمی داند چون این کار مستلزم دانستن علم حقوق است که تخصص من نیست به عنوان یک مخالف و به قول رژیم ایران یک برانداز خود را شناختم و هنوز هم خود را فردی می دانم که به هیچ وجه به اصلاح این نظام اعتقادی ندارم و از هیچ تلاش به دور از خشونتی برای نابودی این نظام اهریمنی دریغ نمی کنم.
امروز که به ده سال اخیر این حکومت نگاه می کنم بیش از هر زمانی به آنچه که انجام دادم و می دهم معتقدتر می شوم. با نظامی روبرو هستیم که تمامی اصول حقوق بشری و انسانی را زیر پا له کرده و آزادی مردم را به رسمیت نمی شناسد. رژیمی که مخالفت این اقدامات غیر قانونی و غیر انسانی را در هیچ سطحی را برنمی تابد و مخالف را حتی اگر نماینده مجلسی باشد که از هفت خوان شورای نگهبان سرکوبگری گذر کرده باشد و به مجلسی رسیده باشد که مجلسی تشریفاتی و ناتوان است و فقط نام مجلس نمایندگان ملت را یدک می کشد.
 در مورد مجلسی صحبت می کنیم که با یک پیغام خامنه ای می تواند تعطیل شود و با یک اخم اوسرنوشت یک تصمیم گیری مهم مملکتی را به فراموشی بسپارد. در چنینی حکومتی که نماینده بیش از 13 میلیون نفر تهرانی وقتی از رییس قوه قضاییه ای توضیح می خواهد که خود را به هیچ نهادی پاسخگو نمی داند با حکم جلب روبرو می شود من به انگ براندازی که بر روی پیشانی ام خورده افتخار می کنم. امروز که رژیم اسلامی قانون اساسی خود را پاره کرده و به آن ملزم نیست من به رادیکال فکر کردن هم افتخار می کنم.
نماینده این ملت از آملی لاریجانی می خواهد توضیح دهد پول حاصل از درآمدهای قوه قضاییه را کجا برده اید و 63 حساب بانکی تو با سود ماهیانه بیش از 200 میلیارد ریال کجاست و چرا به حساب شخصی تو که اصالت عزیزان یهود را هم داری واریز شده است با چوب و چماق بدستان این قوه روبرو شده است و به او انگ وابستگی و جاسوسی و نفوذ می زنند.
دیگر نماینده این مجلس علی مطهری که فرزند یک تئورسین این نظام است و پدرش حاصل عمر خمینی بوده اجازه صحبت کردن در شهری را ندارد که به قول اقایان کنسرت و شادی ممنوع است. آقای دادستان مشهد که ریشه افغان هم داری و از ظاهر پلیدت هم هویداست تو در کجای قانون نشسته ای که خود را به تنهایی در برابر رای 13 میلیون تهرانی قرار داده ای؟ قانون جایگاهش کجاست که مردم ما هنوز نمی دانند و پای صندوق رایی صف می کشند که نمی دانند خروجی آن یک فرد ناتوان و هیچ کاره است.
هموطنان عزیز ایراد کاری که من 12 سال است به آن معتقدم و با آن مبارزه کرده ام این است که من و شما در مورد سرنوشت خودمان و کشورمان تصمیم گیرنده نیستیم و در سایه این نظام غیر قانونی علی خامنه ای در همه موارد تصمیم گیرنده یکتا و بدون مخالف است. من و شما در پایین تری سطح قانون گذاری که به گفته خمینی ظاهراً قرار بوده در صدر امور باشد به نماینده ای رای می دهیم که بدون هماهنگی خامنه ای نمی تواند یک وزیر را استیضاح کند، این نماینده نمی تواند به نقض قانون توسط ضابط قانون معترض باشد و وقتی  از رییس قوه قضاییه ای که علی خامنه ای آن را منصوب کرده سوال می کند با جلب روبرو می شود چون اصولاً همه کاره خامنه ای است و منصوبین وی فراتر از قانون هستند و به کسی جواب پس نمی دهند و رای مردم برایشان ارزشی ندارند.
در چنین حکومتی که قرار بود در صد امور باشد وقتی نماینده آن نمی تواند آزادانه سخنرانی کند و دادستان همین رییس قوه که فیلم رانت خواری و کارچاق کنی برادرش را احمدی نژاد در صحن علنی مجلس نشان داد و زمین خواری دیگر برادرش هم اثبات شده و خودش هم متهم به اختلاس است در مشهد مانع سخنرانی نماینده مردم است انتظار دارید حرف شما به کرسی بنشیند؟
در این میان من به آقای دکتر محمود صادقی نماینده تهران به واقع احترام می گذارم که همچنان خود را ملزم به رعایت قانونی می داند که به رییس قوه قضاییه آن ایراد وارد کرده است اما به دادسرا می رود و با قرار کفالت آزاد می شود. این احترام به قانونی که وجود ندارد واقعاً زیبنده یک حقوقدان و اصلاح طلب است.
در این کشور قدرت در هرمی تقسیم شده که در راس آن خامنه ای نشسته و در دو ضلع دیگر سپاه و قوه قضاییه قرار دارد. در این هرم بی قانون اصولاً مردمی هیچ جایی ندارند و نمایندگان مجلس و رییس جمهور قطعات پازلی هستند که این سه راس در کنار هم می گذارند تا اموراتشان انجام شود و به نوعی کارگران آنها هستند.
سپاه در اقتصاد، امنیت، سیاست، صنعت، کشاورزی، راه سازی و مسکن، تجارت و بازرگانی و در قاچاق مواد مخدر و کالا همه کاره  است و رییس جمهور تنها نظاره گر این داستان است. از رییس جمهوری صحبت می کنم که نمی تواند یک کنسرت و یک سخنرانی را بدون دردسر برگزار کند، از رییس جمهوری صحبت می کنم که وزیر کشور آن که منتخب مجلس و مهره رییس مجلس آن است، مصوبه و مجوز برگزاری سخنرانی اش را قوه قضاییه ابطال می کند و این رییس جمهوری پاسخی جز شرمسار بودن ندارد.
من از رییس جمهور گله ای ندارم چون ریاست جمهوری در ساختار قدرت این نظام هیچ کاره است وهمانطور که در دوره احمدی نژاد دیدید توان برکناری وزیر اطلاعات خود را هم ندارد و وزیر فرهنگ منتخب مجلس نمایندگان مردم نمی تواند یک کنسرت در مشهد و قم و بسیاری از شهرها برگزار کند. این نظام از ابتدا ساختار دیکتاتوری داشت و امروز داعش زاییده تفکر ولایت فقیه خامنه ای است. من تفاوتی بین خامنه ای و ابوبکر بغدادی نمی بینم. قتل عام مخالفین، زندان و شکنجه و سرکوب دگر اندیشان، روزنامه نگاران، معترضان و حتی افراد معترض از بدنه حاکمیت مثل نمایندگان مجلس و وابستگان به دولت در این نظام یک اصل اساسی و قانون اساسی در سایه محسوب می شود که فراتر از قانون اساسی مصوب است.
من برای چنین نظامی با چنین شاخص های عجیبی سرنوشتی جز سقوط نمی توانم متصور باشم و همچنان به راه و فکر خود که نابودی کامل این رژیم توتالیتر است معتقدم و ایستاده ام. امروز یقین پیدا کرده ام که آن افراد ظاهرا اپوزوسیونی که سال ها پیش به من ایراد می گرفتند تندروی می کنی و رادیکال هستی اشتباه کرده اند و رویای اصلاح این سیستم برای شخص من از ابتدا وجود نداشت که اینها به آن فکر می کردند. مبارزه و نافرمانی مدنی را اگر در کنار افزایش وحشتناک فساد و سرکوب در این رژیم قرار دهیم باور خواهیم کرد که این رژیم رفتنی است و تاریخ حکومت و انقلاب های شکست خورده را اگر بنگریم همگی سال های قبل از سقوطشان صدرصد مشابه  وضعیت رژیم اسلامی حاکم بر تهران بوده است. نمی توان از حکومتی که به قتل عام و در گور دسته جمعی به خاک سپردن مخالفین خود افتخار می کند انتظار احترام به انسان ها را داشت و نکته جالب آنجاست که رژیم به کشتار مخالفین افتخار می کند و کسی که می خواهد داد ما را از ظالمین بستاند کسی نیست جز پورمحمدی عضو تیم چهار نفره مرگ و وزیر دادگستری فعلی دولت اعتدال. اوضاع حکومت تهران به یک جک خنده دار تبدیل شده که عضو تیم کشتار 67 وزیر دادگستری شده و به کشتار خود مفتخر است ولی فرزند آیت االه منتظری (ره) که فایل صوتی ایراد و ابراز برائت پدرش بر این کشتارها را منتشر کرده به جرم افشای این افتخار 21 سال حبس می گیرد. عنان حکومت سیدعلی از همه طرف در رفته و یک نمایش خنده دار و سراسر تناقض است که تاریخ قطعا بعد از سقوطش بیشتر به آن خواهد پرداخت.

لندن/ 29 نوامبر 2016
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)