Monday, December 7, 2015
افتضاح جدید پزشکی در ایران، بخیه کودک چهار ساله را پس گرفتند!
 باز کردن بخیه‌های کودکی چهار‌ساله در بیمارستانی در خمینی‌شهر استان اصفهان به خاطر پول نداشتن خانواده افکار عمومی را به شدت تحت تاثیر قرار داده و احساسات مردم را جریحه‌دار کرده است.
  ماجرا از این قرار است که پسر بچه‌ای به نام «‌صدرا زاهدپور» را در پی جراحت چانه به بیمارستان اشرفی اصفهانی واقع در خمینی‌شهر می برند اما به دلیل ناتوانی مالی خانواده کودک در پرداخت هزینه بخیه، پزشک معالج یا پرستار همکار پس از بخیه زدن بر روی زخم صورت این کودک دستور بازکردن بخیه را می‌دهد و این کودک را در همان حالت رها می‌کند!
   نکته درخور تامل این که بیمارستان دولتی بوده و هزینه درمان بیمار نیز گزاف نبوده و حتی اگر پدر خانواده خواسته باشد بخیه را باز کنند باز بیمار کودک بوده و پزشکان حق نداشته اند با کودک چنین رفتاری داشته باشند و اتهام کودک آزاری را نیز می توان بر آنها بار کرد.
جالب است که در اوایل امسال رئیس سازمان نظام پزشکی طی نامه‌ای بلند بالا با لحنی تند به رئیس سازمان صدا و سیما متذکر می‌شود که با پخش سریال در حاشیه اعتماد جامعه به پزشکان تحت تاثیر قرارگرفته و نطق خامنه ای مبنی بر اینکه ما احتیاج داریم مردم به پزشک اعتماد کنند، احترام کنند، او را تکریم کنند و او را تقدیس کنند... نادیده گرفته ‌شده است و پس از آن با مورد اعتراض قرار دادن این برنامه طنز و محتوای آن توسط جامعه پزشکان کشور، مدتی توجه همگان را به خود جلب کرده بودند.
اکنون جای این سؤال است که رئیس سازمان نظام پزشکی با توجه به نشر وسیع این خبر خجالت‌آور باز کردن بخیه چانه کودک چهارساله به خاطر عدم توانائی مالی که خود مغایر با منشور اخلاقی پزشکی است در کل کشور و نیز اظهار تأسف وزیر بهداشت دولت، چرا نامه‌ای بلند بالا صادر نمی‌کند؟!
چرا در مقام مدعی‌العموم خودش به این عمل غیر اخلاقی که توسط یک پزشک بی‌مسئولیت در بیمارستانی دولتی و نیز اوباشی که نام پرستار را خدشه‌دار کرده است صورت پذیرفته رسیدگی نمی‌کند و از این فاجعه انسانی عذرخواه عموم مردم متأثر و ناراحت نمی‌شود؟
پزشکان معترض به یک برنامه طنز که واقعیات برخی پزشک نماها را عنوان و در طول شبانه ‌روز برای دقایقی چشمان مردم را به دیدن با اشتیاق تلویزیون میهمان می‌کرد، چرا اعلام برائت از این پزشک نمی‌کنند؟ جز اینکه کلیه این افراد مشابه یکدیگر هستند و تفاوتی با هم ندارند و این مساله برایشان عجیب نیست چون در مورد مشابه خودشان هم دست به این کار می زنند؟
رئیس سازمان نظام پزشکی طوری از پزشکان سخن گفته است که گویا ایشان محض رضای خدا اقدام به درمان بیماران کرده و از کسی هیچ دستمزدی دریافت نمی‌کنند...

شش روز پیش بود که در متن قبلی در همین وبلاگ در مورد پزشکان ایرانی هشدار داده بودم. برای من که این افراد به خوبی می شناسم این خبر چندان تعجب آور نبود اما برای کودکی متاسف شدم که سهمش از کشورش، از یارانه اش، از نفت، گاز و نعمت های خدادای کشورش، ازاختلاس های هزار میلیاردی حتی چهار تا بخیه هم نشد. من برای کشوری متاسف هستم که در هزاران کیلومتر آن طرف تر از مرزهای جغرافیایی اش برای سقوط نکردن بشار اسد می جنگد و به فکر فلسطین، سوریه، عراق و لبنان هست، برای کشورهای آفریقایی دایه مهربان تر از مادر شده، برای ونزوئلایی ها آپارتمان می سازد اما سهم کودک خردسالش 4 تا بخیه هم نیست.

 امروز که این خبر تلخ منتشر شد انحطاط و خروج از ریل جامعه پزشکی بیش از پیش خود را نمایان کرد. من برای کشوری متاسفم هستم که قطعا برای ماست مالی این افتضاح و این فاجعه بزرگ در رسانه ها اعلام می کند پدر کودک خودش خواسته بخیه را باز کنند، خواهند گفت پرستار خودسرانه بخیه زده و به محض حضور پزشک او تشخیص داده که نیازی به بخیه نیست و بخیه را باز کرده و پدر این کودک از سر بی اطلاعی داد و قال راه انداخته است و با شکایت وزارت بهداشت هم اکنون در اختیار پلیس فتا قرار دارد (پلیس فتا هم که حواسش به همه چیز هست). شما مقصر خواهی بود هموطن عزیز که بخیه چانه کودک را باز کرده اند و فرزندت مقصر تر بوده که احتیاط نکرده و بیمار شده است.
من تنها یک تاسف عمیق به جامعه پزشکی تقدیم می کنم چون هیچ انتظاری از این دلالان جان و عمر مردم ندارم. امروز در ایران شرافت لکه دار شده است امروز در ایران احساس مردم زیر چکمه های قدرت له شد، امروز شخصیت انسان ها در لجن زار پزشکی ایران غرق شد، امروز خداوند بابت نام گذاری انسان با عنوان اشرف مخلوقات هم برای خودش متاسف شد که این چنین حیوان هایی درنده را با عنوان پزشک باعث شده است.

سهم کودک کشور من از آب و برق رایگان، از پول نفت بر سر سفره ها، از سازندگی، از ایران برای همه ایرانیان، از مهر ورزی و عدالت و از تدبیر و امید حتی چهار بخیه هم نبود. آقای هاشمی وزیر محترم بهداشت شما که سینه سپر کرده انتقادات از جامعه پزشکی هستید شما که سریال در حاشیه را توقیف کردید امروز چه پاسخی دارید؟ در حاشیه واقعیتی تلخ بود که ذات واقعی جامعه پزشکی ایران را به تصویر کشید. از اینکه مردم بر مطب های پزشکان حمله نمی کنند و آنها را به آتش نمی کشند متعجبم و برای این مردم بی غیرت هم متاسفم.
این پزشک بی شرافت که فرزند یکی از کشته شدگان جنگ هشت ساله ایران با عراق هم هست، مطمئناً با پارتی بازی و استفاده از نام شهید بار دیگر به شغلش بازگشته و مشغول خیانت به انسان ها می شود. من برای کشوری که فرزند شهیدش گمان می کند هر خیانت، جنایت و رذالتی می تواند انجام دهد و کسی جلودارش نیست متاسفم. من برای نام شهید و شهادت متاسفم که نتیجه آن نه تنها برای کشور مثبت نبوده بلکه یه مشت خائن با استفاده از سهمیه خانواده شهید، جانباز، ایثارگر و بسیج و هزار زهر مار دیگر این گونه خائنانه به جان کشور و مردم مفولکش می افتند.

در آخر درخواستی هم از آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت دارم و آن اینکه خواهشاً برای گل روی پزشکان ایرانی و احساس جریحه دار گشته شان درخواست بازداشت پدر این کودک را ندهید درست است که وی گناهکار است و فرزندش در کشور شما که پزشکان حق کشتار مردم را دارند بیمار شده اما این بار گذشت فرمایید!!!!!!!!!!!!

web counter
Temp: BY Milad (Miloe)