Wednesday, September 30, 2015
این مجلس مستحق ترین مجلس برای به توپ بسته شدن است.
در پاسخ به سخنان بهرام بیراوند نماینده مردم بروجرد خطاب به وزیر خارجه ایران به دلیل دست دادن با رییس جمهور ایالات متحده تنها می توانم بگویم این نشان دهنده اوج فقر فرهنگی در استان لرستان و متاسفانه وضعیت وخیم مردم این استان به خصوص شهرستان بروجرد در انتخاب نماینده می باشد. مردمی که به چنین فردی جهت نمایندگی رای دادند نیازمند آموزش های فرهنگی و اجتماعی می باشند و تا پیش از اینکه این افراد نسبت به این مهم توجیه نشده و آموزش ندیده اند به اعتقاد من نباید حق رای داشته باشند.
به نظر می رسد بهرام بیراوند منتظر بوده محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی پس از دیدن پرزیدنت اوباما به جای دست دادن، با لگد یا سنگ وی را بزند چیزی که گویا رسم فرهنگی وی می باشد. وی  آسیب دیده جنگ ایران و عراق، متولد روستای شیخ میری سادات بروجرد بوده و عضو کمیسیون بی طرفدار و بی اهمیت کشاورزی مجلس می باشد. این کمیسیون استراحتگاه نمایندگان بی تخصص و ناکارآمد بوده و مشخص است وی با رانت و سو استفاده از جنگ به این پست دست یافته است. دو برادر دیگر وی به نام های بهمن و بروز بیراوند در جنگ ایران و عراق کشته شده اند و خود وی نیز پس از جنگ مدرک مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی اصفهان را با سهمیه 100 درصد هدیه گرفته است. حال اینکه چرا چنین فردی در کمیسیون کشاورزی جای دارد نیز به همان دلیل فوق است و اینکه وی هیچ تخصصی ندارد و کمیسیون کشاورزی همواره جای افرادی هست که تخصص ندارند و در کمیسیون های دیگر جایگاهی پیدا نمی کنند. در تمامی دوره های مجلس بر سر این کمیسیون هرگز رقابت وجود نداشته است. احتمالا وی به دلیل اشتغال اجدادش در بخش کشاورزی خود را متخصص کشاورزی نیز دانسته است.
آنچه که مسلم است مردم ایران حتی با دشمنان خود نیز به صورت محترمانه برخورد کرده اند و از دوران کوروش بزرگ تا امروز آموزه های فرهنگی و دینی این مردم به حفظ حرمت دشمن تاکید داشته است چه رسد به وزیری که با علم دیپلماسی کشور و حکومت را از سقوط نجات داد و مورد احترام بنده به عنوان یک مخالف رژیم جمهوری اسلامی نیز هست. باید بگویم مردم ایران شانس آورده اند که بهرام بیرواند پستی بالاتر از نمایندگی یک استان کوچک و محروم از فرهنگ ندارد، وگرنه باید شاهد حملات فیزیکی افرادی مانند وی در سطوح بین المللی به رهبران جهان بودیم.
 با نوع صحبت کردن بیراوند می توان حدس زد اگر ظریف در مقابل وی در مجلس بود او با هفت تیر به ظریف تیراندازی می کرد. اینکه نماینده یک شهر تاب تحمل تفکر سالم و ضد خشونت را در مقابل خود ندارد و پشت تریبون مجلس هرچه دوست دارد می گوید نشان از عدم صلاحیت روانی وی و هرج و مرج در مجلس دارد. اگر به جلسه های علنی مجلس نگاهی اندازیم متوجه می شویم چیزی جز یک مشت چماق به دست و لمپن در این مجلس حضور ندارند که با این ادبیات سخیف به دنبال رفع مشکلات فرهنگی نیز هستند! آقایان اصلاً چیزی به اسم فرهنگ در شما وجود دارد که در باره اش صحبت کرده و برای رفع مشکلاتش راهکار ارائه می کنید؟ با این وضعیت حدس می زنم احتمالاً راهکار آقایان و خانم نماینده برای رفع مشکلات فرهنگی کشتار دسته جمعی مردم است! وقتی نماینده یک شهرستان این چنین ادبیاتی دارد نباید انتظار داشت سرقت های مسلحانه در کل کشور به دست کسی از غیر از هموطنان لر انجام پذیرد.
معتقدم مردم بروجرد باید در ابتدایی سطح ممکن آموزش داده شوند و پس از اینکه آزمون های فرهنگی را پشت سر گذاشتند و معنی نمایندگی و مجلس را فهمیدند پای صندوق رای بروند. انتخاب بهرام بیراوند نشان دهنده یک فاجعه فرهنگی در این شهرستان است و اینکه اکثر جرایم مسلحانه و نزاع ها در کشور توسط هموطنان لر صورت می گیرد چیزی جز نبود فرهنگ و آموزش های لازم در بین این عزیزان نیست.  به واقع از چنین مردمی با چنین انتخابی چیزی جز بهرام بیراوند را نباید منتظر بود و از چنین مجلسی با چنین نمایندگانی نباید انتظار رفع مشکلات فرهنگی را کشید. انتخاب بیراوند و استقبال مردم بروجرد از بی ادبی وی نشان از علاقه مفرط این مردم به لمپن پروری و لمپنیزم دارد و گرنه وی کرسی مجلس را هرگز به خواب هم نمی دید و نهایتاً پستی که برای وی می توان متصور بود رهبری قاچاقیان شهر یا بازو کلفت های منطقه خودش است.
استفاده از الفاظ غلط زیادی کرده، غیرت داشتن به اندازه جوجه خروس و... را می توان به بی غیرتی محض بیراوند مرتبط دانست، وگرنه وی باید حداقل احترام نمایندگان زن مجلس را نگه می داشت و از این الفاظ رکیک خطاب به یک وزیر نه حداقل به یک هموطن خودداری می کرد.
آقای بیراوند باید بداند قبل از اظهار نظر و افاضه ادب باید خود را اصلاح بنمایند. با نگاهی به ظاهر وی می توان فهمید ایشان از بهداشت فردی مناسبی نیز برخوردار نیست و با توجه وضعیت جسمانی وی باید گفت جناب بیراوند ابتدا باید کنترل وزن خود و حجم غذای خود را داشته باشند سپس به دست دادن آقای ظریف ایراد بگیرند. وی حتی برای مردم شهرستان خود نیز احترامی قائل نیست و گرنه از میزان شادی این مردم پس از توافق هسته ای می توان متوجه شد که دشمنی با ظریف ندارند و طرفدار وی و دولت روحانی هستند.
 مسلماً دوران شعبان بی مخ ها به سر رسیده و مردمی که به چنین افرادی اعتقاد دارند باید بدانند به مانند شعبان بی مخ ها به زباله دان تاریخ پرتاب خواهند شد
 این مجلس باید ابتدا اصلاح شود، نماینده اش نباید تریبون مجلس را به سان طویله و محل زندگی اش فرض کند و هر آن چه که در محیط خانواده محروم از فرهنگش یاد گرفته را به زبان آورد.
برای مردم لرستان و بروجرد تنها می توانم متاسف باشم و بگویم باید هرچه سریعتر نسبت به اصلاح این مجلس جهت رفع مشکلات جامعه و مشکلات فرهنگی اقدام گردد و نمایندگانی با چنین ادبیاتی را به محل زندگیشان بازگردانده و به نهضت سواد آموزی و کانون های اصلاح و تربیت معرفی نمود.
این مجلس اصلاح ناپذیر است و باید در انتخابات آینده یک شستشوی فکری در آن صورت بگیرد. در حال حاضر این مجلس شایستگی لازم جهت به توپ بسته شدن را دارد و نمایندگان آن نیز مستحق معرفی به کانون های اصلاح و تربیت هستند.

0 Comments:
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)