Friday, April 24, 2015
آتش سرکوب در خرمن تدبیر و امید
دولت حسن روحانی در حالی دومین سال در دست گرفتن قدرت در کشور را پشت سر می گذارد که شرایط کشور نه تنها بهتر نشده بلکه مشکلات اقتصادی و اجتماعی هر روز بیش از دیروز مردم را تحت فشار قرار می دهد. سرکوب فعالان مدنی روز گذشته با به زندان فرستادن محمدرضا عالی پیام وارد فاز جدیدی شد. 
عالی پیام علت به زندان رفتن دوباره اش را شکایت پلیس امنیت اعلام کرد این در حالی بود که وی دفعه قبل با شکایت سپاه راهی زندان شده بود. هنوز مشخص نیست در جامعه ای که دولتش نام خود را تدبیر و امید گذاشته چگونه یک نفر به اتهام ارتکاب یک جرم دوبار به زندان می رود. 
سرکوب روزنامه نگاران و بازداشت های فعالان اجتماعی نه تنها متوقف نشده بلکه در سکوت محض خبری شدت هم گرفته است. تنها تفاوت دولت روحانی با احمدی نژاد در سرکوب مردم، استفاده حرفه ای دولت روحانی از سکوت برای اجرای اهدافش است. این دولت اهل سر و صدا نیست برعکس دولت احمدی نژاد که آماتور وار هر حرکت انجام نشده ای را ابتدا با بوق و کرنا اعلام می کرد. 

افتضاحات دولت تدبیر و امید تنها در سرکوب فعالان مدنی خود را تصویر نمی کشد بلکه وزارت خانه های مختلف این دولت هیچ تدبیری برای اداره کشور نداشته و ندارند. 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي هیچ توضیح قانع کننده ای در مورد مرگ نوزادان در بیمارستان خمینی تهران نمی
 دهد و مهمترین دغدغه این وزارت خانه توقف پخش سریال در حاشیه به کارگردانی مهران مدیری است. این وزارت خانه و بنگاه معاملاتی نظام پزشکی تهران هنوز پاسخی برای سوالات مردم در مورد علل اشتباهات عجیب و تمام نشدنی و بی شمار پزشکان ایرانی نداشته و ندارد.
 آقایانی که به خاطر به هم ریخته شدن کاسبی شان در مطب هایی که تبدیل به بنگاه معاملاتی شده هراس زده و شتابان تنها توقف پخش این سریال را چاره مشکلات جامعه پزشکی می دانند به مردم توضیح بدهند چه کسی پنس جراحی را در شکم بیمار جا می گذارد؟ چه کسی با تزریق پنی سیلین به کودک کردستانی او را نا بینا کرد؟ چه کسی با اشتباه خود در جراحی زیبایی، بینی بیمار را نابود کرده است؟ چه کسی بود که طبق اخبار همین دولت با همکاری اورژانس ها در تهران بیمار دزدی می کرد؟ پاسخ فقط یک نفر است شما پزشک گرامی. شما که امروز مدعی این هستی هیچ اشتباهی ندارید. آقایان افتضاحاتتان دنیا را به خنده وا داشته خواهشاً سر به گریبان فرو کنید و بیش از این اسم پزشک را به لجن نکشید. شما تنها روپوش سفید به تن دارید واژه پزشک واژه ای بزرگتر از اندازه پزشکان ایرانی است. مشتی دلال و ثروت اندوز تحت عنوان پزشک در ایران مشغول کار هستند که تنها سر شکستگی نتیجه فعالیتشان است.

 بی تدبیری در وزارت خانه های مختلف این دولت همچنان ادامه دارد و افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده آن هم بی سر و صدا توسط وزارت اقتصاد و دارایی از 8 به 9 درصد هم پاسخ قانع کننده ای نداشت. 
وزارت صنایع نیز برای افزایش قیمت خودرو هیچ دلیل مشخصی نداشت و تنها به افزایش هزینه ها بسنده کرد. این که چرا مردم باید هزینه کسری بودجه 20 هزار میلیاردی دولت را بدهند مشخص نیست! آقایان از هزینه در یمن، لبنان، ونزوئلا و... بپرهیزید تا مردم را وادار به جبران ولخرجی هایتان نکنید.
 ما از فعالیت های پشت پرده شما به خوبی باخبریم و همه چیز را رصد می کنیم. سوال می کنم شرکت کیسون در ونزوئلا مشغول چه کاری است؟
 از وزارت راه و شهرسازی هم که دیگر نباید سخن گفت! آمار وحشتناک تصادفات رانندگی خود گویایی همه چیزهست. سالانه 2 میلیون نفر در تصادفات رانندگی در این کشور کشته می شوند که نه وزارت راه پاسخگوی مشکلات جاده ای است نه وزارت صنایع پاسخگویی تولید خوردهای فاقد کیفیت در کارخانه های خودروسازی اش.

 اما سو مدیریت در یک وزارت خانه دیگر از حد گذشته و فعالیت این وزارت خانه به افتضاحات روزانه تبدیل شده است. وزارت ورزش به مدیریت محمود گودرزی رفیق سپاهی سابق.
 نابودی تیم ملی فوتبال و نبود مربی و نا مشخص بودن تکلیف این تیم که نتیجه آمدن فردی به نام اسدی با عنوان دبیر کلی به این فدراسیون است چرا توجیه نمی شود؟ سوال می کنم چرا تیم پرسپولیس، پر طرفدارترین تیم آسیا و این سرمایه ملی در آستانه نابودی است و استقلالی هیچ برنامه ای برای آینده ندارد؟ آقای خادم کشتی گیر سابقاً محترم و نامدیر عزیز چه کردی؟ محمدرضا رحیمی را از مدیرعاملی پرسپولیس برکنار کردید و علی دایی را اخراج، بساز و بفروش تراکم دوست حمیدرضا سیاسی خود را مدیر عامل کرد و به زندان رفت، مدت ها این تیم بی مدیر بود، طاهری را آوردید و چند روز بعد نژاد فلاح را قائم مقام کردید. نژاد فلاح لطف کرد و درخشان باندباز را برکنار کرد و برانکو را آورد. سیاسی از زندان آزاد شد و گفت من مدیرم و نژادفلاح قهر کرده و به منزل رفته است.
 پرسپولیس بی مدیر و بی هدف در آستانه سقوط یه لیگ یک قرار دارد. آقای خادم چه می کنی؟ شما که توان مدیریت ندارید و به قول امیر عابدینی باید بروی و بزرگ شوی بهتر نبود در منزل نزد همسر محترم می ماندید و زحمت مدیریت پرسپولیس و استقلال را به فرد دیگری واگذار می کردید؟ 
سوال اینجاست که مجلسی که به سه وزیر پیشنهادی دولت تنها به خاطر نزدیک بودن به سبزها رای اعتماد نداد چرا به سو مدیریت واضع و افتضاح گودرزی واکنش نشان نمی دهد؟ آقایان ظاهراً نماینده، وقت استیضاح و برکناری این وزیر نالایق و این عامل نابودی ورزش فرا نرسیده است؟ 

وزارت کشاورزی که به دست یک مهندس عمران اداره می شود تنها صادر کننده مجوز واردات محصولات کشاورزی شده و برای افزایش بی رویه قیمت گوشت و مرغ هیچ توضیحی ندارد. آقای وزیر محترم، کشاورزی، ساختمان سازی نیست که بالا و پایین آمدن قیمتش ثروتمندان را ناراحت و خوشحال کند، این وزرات خانه با نان شب مردم پیوند خورده است. چرا قیمت مرغ به 9 هزارتومان در کشوری رسیده که پایه حقوق اداره کارش برای کارگران 700 هزار تومان است؟ نمی توان دیگر همه مشکلات را به بی تدبیری دولت احمدی نژاد مرتبط دانست.
 مردم را با بازی مذاکرات خارجی فریب دادن هم دیگر سناریو تکراری شده است. همه چیز مشخص و واضح بود که خروجی نتیجه مذاکرات هسته ای از توافق تهران و واشنگتن خارج شده و زد و بند ها صورت گرفته بود و مذاکرات یک شو بی محتوا بود. به نظر نمی رسد اوضاع با این توافق هم رو به سامان شود. مردم ایران نباید فریب ملاهای حاکم را بخورند. مگر قبل از تحریم ها اوضاع کشور و معیشت مردم چگونه بود که امروز آرزو می کنیم توافق انجام شود تا اوضاع بهتر شود؟ نکند در 
دوران خاتمی و چهار سال ابتدایی دولت احمدی نژاد مردم زیر خط فقر و تورم بالای 40 درصد نداشتیم؟


آرسام مصباحی
منچستر
04/24/2015
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)