Monday, June 24, 2013
دولت یاس و بی تدبیری در صدد تکمیل افتضاحات خود، حمایت از روحانی خطای نابخشودنی رویانیان
کشتی طوفان زده پرسپولیس بعد از سالها با اقدامات محمد رویانیان به ساحل آرامش نزدیک می شود. اقدامات فراوان اقتصادی در کنار اقدامات مثبت فرهنگی باعث شد او در قلب میلیون ها هوادار پرپسولیس جای باز کند. جدا از انتقاداتی که شخصا به عملکرد وی دارم باید بگویم او فعالیت های بنیادی در این باشگاه آغاز کرده است که بعد از مرحوم علی عبده بی سابقه بوده است. باشگاه به سمت حرفه ای شدن پیش می رود اما عده ای عوام فریب که از این باشگاه جز نامش برای سو استفاده چیزی نمی خواهند درصدد نابودی این اقدامات هستند و به نوعی انتقام شکست مفتضحانه اصولگرایان در انتخابات را می خواهند از 40 میلیون ایرانی بگیرند.
تمدید یا عدم تمدید ماموریت رویانیان نیز یکی از افتضاحات ادامه دار دولت افتضاح در تاریخ ایران است. بقایی معاون احمدی نژاد که به علت فساد اقتصادی و اخلاقی خود مورد تعقیب قوه قضاییه قرار دارد و تنها به علت در حصار احمدی نژاد بودن در امان مانده چندی پیش بعد از اعتراض هواداران و وحشت از اینکه انتخابات به نفع این جریان مفسد رقم نخورد، اعلام کرد عدم تمدید ماموریت صحت ندارد و تنها حکم پایان کار رویانیان در ستاد سوخت به وی ابلاغ شده همه می دانستند دروغ است و این خاکستر تنها با یک باد دوباره شعله ور خواهد شد.
برای دولت احمدی نژاد دروغ گفتن امری عادی و فعالیتی حیاتی محسوب می شود. مدت ها پیش گفته بودم دولت احمدی نژاد درصدد نابودی پرسپولیس است و هر سال با یک حربه این تیم را به مشکل و حاشیه می کشاند.  دو روز پیش وقتی رویانیان در اقدامی انقلابی اعلام کرد آماده خرید سهام پرسپولیس توسط شرکت پیشکسوتان است احمدی نژاد و شرکا به وحشت افتادند که نکند این تیر آخر هم هدر برود و باید از رویانیانی که با آمدن روحانی در روزنامه باشگاه به وی تبریک گفته بود و کلید او را ضامن موفقیت تیم ملی دانسته بود انتقامی سخت گرفته می شد.
احمدی نژاد می داند رفتن رویانیان و آوردن مهره جدید از بدنه دولت هیچ فایده ای برایش نخواهد داشت و قطعا وزیر ورزش دولت روحانی وی را برکنار خواهد کرد و تنها هدفش از انجام این کار انتقام از 40 میلیون ایرانی و رویانیانی است که به سمت روحانی متمایل شده است. شاید بیادی که در انتخابات شورای شهر هم به طرزی ننگ آور شسکت خورده را برای بازگشت آمده کرده است آما باید بداند آتش خشم مردم هر کسی را می تواند در خود ذوب کند. بهروز منتقمی هم هم چندی پیش به باشگاه آمد تا جایگزین مدیرعامل شود اما با واکنش هواداران عقب رانده شد شاید او هم یکی گزینه برای دولت باشد.
بابک زنجانی شریک احمدی نژاد و مالک هولدینگ سورینت که مورد تحریم اروپا و امریکا هم قرار گرفته شاید هوس خرید این تیم را در سر دارد. دولت تنها برای ساکت کردن رسانه ها از فروش سهام پرسپولیس سخن می گوید در حالی که به هیچ وجه این تیم خصوصی نمی شود چون ابزار دست دولت است. کامبوزیا رئیس فدراسیون شطرنج هم هرزگاهی علاقمند به پرسپولیس و استقلال می شود و روزی جایگزین شوالیه و روزی جایگزین سردار می شود.
داستان آمدن نظامیان در صحنه ورزش و سیاست مدت هاست ادامه دارد از باشگاه تراکتور گرفته تا سپاسی و ابومسلم و... همین چندی پیش وزیر ارتباطات هم از ارتش آمد و کسی به آنها ایرادی نگرفت چگونه است که ستاد مشترک ارتش به رویانیان نیازمند شده و هر روز او را طلب می کند. چطور او وقتی در ستاد سوخت بود کسی سراغش را نگرفت و این دوسال  آقایان محتاج رویانیان شده اند؟ درد دلتنگی است اقای احمدی نژاد یا سوز داغی که بر دلت نشسته؟ در دولتی که سارقین وزیر می شوند و وزیران سارق چه طور تنها به بازگشت رویانیان به ستاد مشترک ارشد اصرار هست؟
رفتن رویانیان از پرسپولیس به هر ترتیب که خارج از عرف این باشگاه و هوادارانش باشد هزینه ای سنگین برای احمدی نژاد و شرکا به بار می آورد حال می خواهد خود و ننگ هایی که در این 8 سال به بار آورده یک ماه دیگر به زباله دادن تاریخ فرستاده شود یا اینکه در بنیاد تازه تاسیس خود رفقای مفسدش برای بازگشت به صحنه سیاست نقشه بکشد.
انتقام روی سکوهای آزادی بسیار تلخ و شکننده خواهد بود و آتش این انتقام دولت بی اخلاق احمدی نژاد را بی آبرو تر از گذشته و منفورترین دولت تاریخ ایران خواهد کرد که حتی پس از نابودی اش هم مورد تنفر مردم قرار می گیرد. 
از دولتی که وزیر خارجه خود را در حین ماموریت برکنار می کند و آبروی ملت را مورد تمسخر جهانیان قرار می دهد نباید انتظار داشت مدیر عامل پرطرفدارترین تیم آسیا را در حین انجام مذاکره در روسیه برکنار نکند. این افتضاح در یاد مردم خواهد ماند و دولت احمدی نژاد و شرکا قطعا تاوانش را در همین چند روز آتی و چندی دیگر به نحوی اساسی پس خواهند داد.
هواداران باشگاه باید با تجمع مقابل دفتر ریاست جمهوری، وزارت ورزش و اعتراض از طریق سایت باشگاه و سایت های ریاست جمهوری و وزارت ورزش به دولت بفهمانند هزینه بر هم زدن آرامش پرسپولیس و اقدامات بی تدبیرانه اش چقدر سنگین خواهد بود.
آرسام مصباحی
منچستر
24 June 13 
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)