Friday, October 26, 2012
پرسپولیس در ته جدول، رویانیان مشغول دور زدن تحریم ها و مانوئل درگیر ارتفاع
باشگاه پرسپولیس این روزها تنها دیگر فرهنگی ورزشی نیست. این باشگاه لقب سیاسی را هم یدک می کشد. باید بگوییم باشگاه سیاسی فرهنگی ورزشی پرسپولیس. آمدن رویانیان که ادعای نمایندگی مجلس را هم داشت به این باشگاه با اهداف بزرگتری دنبال می شد. تئوریسین های دولت آینده را در تصور خود داشتند و می دانستند تشدید تحریم ها نزدیک است. به همین دلیل با آوردن رویانیان به پرسپولیس سعی در جلب نظر شرکت های خارجی برای احداث کارخانه در ایران کردند. با توجه به تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه ایران و ممنوعیت صادرات فلزات به این کشور رویانیان با سفر به امارات با یک شرکت تولید ورق گالوانیزه قرارداد بست که به وضوح مشخص شد او برای مدیریت ورزشی به این باشگاه نیامده است. سایت این باشگاه هم در اقدامی قابل توجه از درج این خبر خودداری و تنها خبر قرارداد رویانیان با یک شرکت ترانسفر بازیکن را منتشر کرد. این باشگاه تحت مدیریت ضعیف رویانیان که هیچ نظارتی هم بر عملکرد مدیرانش ندارد امروز هم به مس کرمان باخت و با انتهای جدول لیگ برتر ایران سقوط کرد. رویانیان تماما اختیار باشگاه را در اختیار سعید شیرینی قرار داده و او علاوه بر کنترل روزنامه پرسپولیس و استفاده ابزاری از آن برای تاختن به پیشکسوتان و بازیکنان مخالف خود از جمله علی دایی و علی کریمی در باشگاه هم تمام اختیارات را در دست دارد و به نام رویانیان بیاینه می دهد و جو تیم را متشنج و دچار حاشیه کرده است. رویانیان از لحاظ اخلاقی فردی به شدت متزلزل و تحت تاثیر مدیرانش است و از خود اختیاری ندارد. مدیران او حتی متن مصاحبه هایش را هم برایش می نویسند. این باشگاه ادامه حرکات نادرست خود از هواداران هم استفاده ابزاری می کند و بر علیه عالم و آدم بیانیه می دهد.
اصرار بر حفظ مربی ضعیف و ناکارآمدی مثل ژوزه و ناتوانی او در شناخت صحیح از بازیکنان و استفاده از آنها در پست تخصصی این تیم را در آستانه نابودی قرار داده است و این ادامه پروژه نابودی تیم پرسپولیس است که در وزارت ورزش کلید خورده است. هواداران پرسپولیس باید سریعا تجمعی بزرگ و درخور نام این تیم در باشگاه داشته باشند و با حضور در ورزشگاه خیریه عمل و ممانعت از حضور شیرینی و ژوزه و شعار علیه این دو موجب اخراج شان شوند و بدانند بزرگترین مشکل پرسپولیس در این فصل مانوئل و سعید شیرینی هستند. نباید وقت را هدر داد تیم در حال نابودی است و بازیکنان همگی دچار یاس شده اند. مربی تیم به هیچ وجه در حد این تیم نیست و مربی ضعیف و تمام شده است. او امروز در توجیه باخت شعور مردم را دست کم گرفت و با علم به این که باشگاه توان اخراجش را ندارد و برای نابودی تیم به او احتیاج دارد اعلام کرد ارتفاع کرمان باعث باخت ما شده است. واقعا این توجیه نشان دهنده ضعف مدیریت باشگاه و عدم توجه این باشگاه به خواست سی میلیون هواداری است که خواهان اخراج مانوئل و بازگشت علی کریمی به تیم هستند. رویاینان که دائما از پیشکسوتان برای توجیه رفتارش نان قرض می کند بهتر است به حرف کلیه پیشکسوتان پرسپولیس گوش کند، کریمی را بازگرداند و مانوئل را اخراج کند. این پاسدار بی تجربه چگونه برای فوتبال تصمیم می گیرد مشخص نیست؟
اخراج علی کریمی که او را خوب شناخته بود وعدم تمایل سعید شیرینی و رویانیان برای بازگشت او باعث شده این تیم هر روز ضعیف تر از دیروز شود. سایت این باشگاه لحظه شماری می کند تا عکس او را از میان بازیکنان حذف کند. این تیم با این پتانسیل با هدایت یکی مربی درجه سومی ایران هم قهرمان می شد. این باشگاه علیه دایی بیاینه داده است و وقتی دایی از خود دفاع می کند ناراحت شده و اعلام می کند او حاشیه ساز است.
هواداران پرسپولیس سریعا از طریق شبکه های اجتماعی و تمام ابزارهای ارتباطی یک تجمع بزرگ را برای اعتراض به رویانیان و مدیریت ضعیفش، درخواست چندین باره برای اخراج ژوزه، پیگیری بازگشت علی کریمی و اعتراض به استفاده سیاسی از نام پرسپولیس و فوتبال ایران برای دور زدن تحریم ها برنامه ریزی کنند. عده ای سودجو به منظوراجرای اهداف غیر ورزشی در این باشگاه حضور دارند. همه با هم برای نجات پرسپولیس از دست مانوئل و بازگشت کریمی دست در دست هم خواهیم داد. شاید اینگونه صدایمان به گوش آقایان برسد.

آرسام مصباحی
10.26.12
1 Comments:
Anonymous Anonymous said...
علی کریمی بازیکن محبوب ملت ایران تاوان سبز بودن و رفتار جوانمردانه خود را میدهد درود و سپاس کریمی عزیز

web counter
Temp: BY Milad (Miloe)