Tuesday, August 21, 2012
بهت، فریاد و اعتراض رویانیان، پروین دست بردار ما نیست.
نتایج نه چندان جالب پرسپولیس در ابتدای فصل و شروع حاشیه های و مشکلات برای بازیکنان و مدیریت این تیم مساله ای غیر قابل پیش بینی نبود. تیمی که سرمربی خود را کمتر از یک ماه تا شروع لیگ شناخته بود به روزهای خوبی در شروع لیگ مردم را امیدوار نمی کرد. به هر ترتیب فصل شروع شده و استقلال هم نتایج درخشانی نگرفته است. اما در این میان شایعه ای که دیروز مدیریت باشگاه هم آن را تایید کرد من را به یاد دوران مدیریت اکبر غمخوار انداخت جایی که امیرحسین اصلانیان و ابراهیم اسدی دو بازیکن وقت پرسپولیس توسط وینگو بگوویچ به دلیل افشای اطلاعات خصوصی تیم و ارتباط با علی پروین از تیم اخراج شدند و بگوویچ اعلام کرد این دو علاوه در کم کاری در مسابقات اطلاعات تیم را در اختیار پروین گذاشته اند و این اطلاعات به دست تیم های مقابل رسیده است. برای تیمی مثل پرسپولیس این یک فاجعه بود که این چنین دو دستگی وحشتناکی در آن بروز می کرد. هیچکس نپرسید مگر پروین پرسپولیسی نیست که حاضر شده تیم را به هم بریزد و باعث باخت های تیم شود؟ 
تقریبا 10 سال گذشت. این سوال را امروز رویانیان پرسید، مردی که دیروز هم در مصاحبه ای اعلام کرده بود سه بازیکن تیم علاوه بر لابی با برخی از پیشکسوتان و کم کاری برای تیم حاشیه درست می کنند و دستورات تاکتیکی مانول ژوزه را اجرا نمی کنند.
ژوزه هم پس از باخت در مصاحبه ای گفت بازیکنان هر کاری که دوست دارند در زمین انجام می دهند و اینجا بود که بار دیگر پروین  که این روزها مرموزانه سکوت کرده و به گوشه ای رفته تا نتایج فعالیت های تخریبی اش را ببیند سناریوی قدیمی اش برای همگان افشا شد. پروین این روزها دقیقا همان کاری را می کند که در زمان اکبر غمخوار با تیم کرد تا بار دیگر خود و دار و دسته اش به نیمکت پرسپولیس برسند، پروین تشنه پول است و نیمکت پرسپولیس به مانند بانک برای او می ماند.
این خبری بود که دیروز از باشگاه پرسپولیس خارج شد:
 تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر یک بر صفر مغلوب داماش گیلان شد. پس از این شکست صبح امروز رویانیان در جلسه‌ای با مشاوران خود شرکت کرد تا دلایل عدم نتیجه‌گیری پرسپولیس در دیدارهای گذشته را بررسی کند. حاضران در این جلسه به این نتیجه رسیدند که 3 بازیکن پرسپولیس که فصل گذشته نیز برای این تیم مشکلاتی ایجاد کردند در این فصل با تمام وجود بازی نمی‌کنند و درصد مشکل‌آفرینی هستند. همچنین رویانیان و مشاورانش به این نتیجه رسیدند که افرادی از بیرون به فکر تحریک این 3 بازیکن و نتیجه نگرفتن پرسپولیس هستند.
حاضران در این جلسه تصمیم گرفتند با توجه به در پیش بودن بازی روز جمعه با استقلال، صحبت درباره این موضوع را به بعد از دربی موکول کنند و مدیرعامل پرسپولیس پس از این دیدار در این باره توضیخات بیشتری ارائه کند.

امروز هم رویانیان مصاحبه تند دیگری علیه پروین داشت و با صراحت اعلام کرد افرادی که پس از باخت اول تیم با مصاحبه هایی جو تیم را به هم زده اند درصدد ضربه زدن به تیم هستند. صحبت های رویانیان بسیار جالب است. او در بخشی از سخنان با علام ناراحتی از برخی افراد گفت:
ناراحتی من مربوط به امروز نیست و از گذشته است و مربوط به کسانی می‌شود که در فصل نقل و انتقالات جلسه گذاشتند و گفتند ما در پرسپولیس مدیر فوتبالی می‌خواهیم. (اشاره به مصاحبه پروین مبنی بر اینکه از بازیکنان جذب شده بی خبرم و من دخالتی در نقل و انتقالات ندارم مردم بدانند من مقصر نیستیم) من تاکنون این حرف را نزده بودم؛ ناراحتی من از دست افرادی است که فقط ادعا می‌کنند پرسپولیسی هستند ولی با پول، نفوذ و مصاحبه‌ها به دنبال تخریب روحیه پرسپولیس هستند و در قلب خود می‌خواهند ما موفق نباشیم.
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس خاطرنشان کرد: این افراد هیچ ترسی ندارند که تخریب‌ها به بازیکنان ما لطمه بزند، ناراحتی من از این افراد است که می‌خواهند رویانیان موفق نشود. من کسی نیستم که بخواهم موفق شوم یا نشوم اما دوست ندارم پرسپولیس بزرگ ضربه بخورد. آقایانی که مدعی هستند پرسپولیسی‌اند نباید علیه پرسپولیس توطئه کنند.
وی افزود: آقایانی که پرسپولیسی‌اند نباید در این تیم دنبال پنهان‌کاری و علیه مدیرعامل باشگاه باشند. اگر من مدیرعامل باشگاه باشم یا نباشم، فرقی ندارد؛ پرسپولیس بزرگ نباید ضربه بخورد. روزی که به پرسپولیس آمدم گفتم تا‌ آخر عمرم دست از این تیم بزرگ برنمی‌دارم. هرکجای دنیا باشم از پرسپولیس به هر نحوی که امکان دارد حمایت می‌کنم اما در این بین افرادی که فوتبالی‌اند و فقط می‌گویند ما پرسپولیسی‌ایم چرا اینقدر مخفیانه باید ما را بزنند؟
رویانیان یادآور شد: چرا باید در اولین شکست در فصل جاری علیه مربی شورش و موضع‌گیری کنند؟ چرا الان باید دیگران موضع‌گیری کنند که آیا ژوزه باید در پرسپولیس باشد یا نباشد؟ آقایان چرا مخفیانه جلسه می‌گذارید و می‌گویید رویانیان باید از پرسپولیس برود؟ به دنبال چه هدفی هستید؟ نمره من را هواداران باید بدهند.
وی عنوان کرد: من کسی نیستم و از همه چیز مهمتر، پرسپولیس است. اینها نگرانی و ناراحتی‌های چند وقت اخیر من بود که در دلم نگه داشتم. من امروز آمدم تا بازیکنان را از این کارها مطلع کنم و از برخی از اتفاقات‌ها برحذر بدارم.
مدیرعامل پرسپولیس ضمن حمایت مجدد از مانوئل ژوزه به فارس گفت: ژوزه را با تأیید کمیته فنی به پرسپولیس آوردم. اصلا بر فرض که کمیته فنی تشکیل نشده و مانوئل را تأیید نکرده باشد اما من ایشان را به پرسپولیس آوردم و پای او می‌ایستم و از وی با قدرت حمایت می‌کنم.
رویانیان اضافه کرد: شما به عملکرد مانوئل در چند سال قبل توجه کنید. 20 قهرمانی در 12سال مگر مسئله‌ کوچکی است؟ 6 دوره در لیگ قهرمان شده و در جام‌های حذفی دو قهرمانی دارد، عنوان سومی جام باشگاه‌های جهان را دارد و با تیم خود رئال مادرید را شکست داده و 4 قهرمانی در سوپرلیگ دارد. 4 قهرمانی در جام باشگاه‌های آفریقا هم در کارنامه ژوزه دیده می‌شود. ژوزه در سال 2009 مرد سال فوتبال پرتغال شده، آیا این کارنامه بدی است؟ او در سال 2006 بهترین مربی قاره آفریقا شده، اینها مسأله کوچکی است؟
وی گفت: ژوزه با این کارنامه به ایران آمده و آیا شایسته است که در اولین بازی با این شکل به او بتازند و همچنان ادامه بدهند؟ قطعاً ژوزه از نتایج راضی نیست. من می‌توانم این افراد را تا حدودی به شما معرفی کنم، اینها استقلالی نیستند که ما را می‌زنند حداقل می‌توانم همین حرف را بزنم. مردم خودشان می‌دانند چه کسانی دنبال چه اهدافی هستند اما باز هم می‌گویم اینها استقلالی نیستند. استقلالی‌ها با ما در زمین بازی رقابت می‌کنند، کری می‌خوانند اما دست به این کارها نمی‌زنند. رقیب اصلی ما در فوتبال ایران، استقلال است اما آنها ما را نمی‌زنند. افرادی این کار را می‌کنند که از خودمان هستند. فقط باید در این شرایط بگویم متأسفم.

واقعا آقای پروین جای تاسف دارد این همه رذالت این هم خیانت و این همه بی شرفی. تا به کی می خواهید این روند مسخره را ادامه دهید؟ دست شما رو شده و همه شما را می شناسند. خجالت دارد برای کسی که ادعای پرسپولیسی بودن می کند و امروز به قول خودتان یک مدیر غیر فوتبالی این چنین از شما می نالد و رسوایتان می کند. برای ما که سالهاست شما را می شناسیم شما پول پرست بوده اید نه عاشق پرسپولیس. یادمان نرفته که علی انصاریان را به استقلال فرستادید و گفتید شاید محمد پروین هم به استقلال برود، یادمان نرفته تیم بگوویچ را چگونه برهم زدید، یادمان نمی رود که چگونه به علی دایی در ورزشگاه دار و دسته جیره خورتان تاختند؟ و یادمان نمی رود که داماد و پسر و خودتان میلیون ها تومان از پرسپولیس و استیل آذین دزدی کردید.
آقای پروین حتی اگر رویانیان برود و مانوئل ژوزه هم موفق نشود باز هم جای شما روی نیمکت نیست. زمانه عوض شده امروز مردم با هم ارتباط دارند و خوب می دانند شما که هستید و چه می کنید. دیگر نمی توانید به مانند قدیم از درب پشتی وارد شوید و نقش ناجی پرسپولیس را بازی کنید و خود را مرد روزهای سخت جلوه دهید.
مردم می دانند شما هستید که تیم را به هم زده اید، مردم می دانند که حسرت نیمکت پرسپولیس به دلتان مانده و با سکوت و مصاحبه نکردن نمی توانید بگویید هیچ کاری علیه تیم انجام نداده اید همه از جلسات شما با بازیکنان، تماس هایتان و دستوراتتان با خبر هستند این بازی دیگر مانند قدیم برای شما ختم به خیر نخواهد شد. آقای پروین کاری نکنید که هزاران طرفدار پرسپولیس را به سمت منزلتان روانه کنیم و بکنیم آن کاری را که نباید بکنیم.
اینکه با بازیکنان معلوم الحال جلسه بگذاری و بگویید من برگردم قراردادت تمدید می شود و بیشتر از این فصل می گیری به شرطی که تا نیم فصل اخبار تیم را به ما بدهی و بازی هم نکنی دیگر یک ستناریو قدیمی و پوسیده و نخ نما شده که آن سوی ان هم مشخص شده چه کسی ایستاده است. آقای پروین به فکر دنیا که نبودید حداقل بافکر چندی دیگر که به خواب ابدی می روید باشید که حداقل چند نفری زیر تابوتتان را بگیریند . اگر شرف ندارید و به فکر میلیون ها هوادار و قلب عاشقشان نیستید حداقل به فکر خودتتان باشید. مرگ تراژیک ناصر حجازی و عزای عمومی مردم نشان از اسطوره بودن او داشت آیا شما هم همان خاطرات خوش را برای مردم باقی گذاشته اید؟ این روزهاست که متوجه می شویم نفرت بازیکنان قدیمی مثل کریمی و مهدوی کیا از پروین برای چیست آنها او را خوب می شناسند. آقای پروین نه کوبنده مردم به خبر سرمربی گری شما در پرسپولیس در ابتدای فصل برای یک عمر خانه نشیی کافی بود. متاسفانه شما از حیا به دور هستید و گرنه به مانند صدها پیشکسوت دیگر مثل فرشاد پیوس در خانه می نشستید و نظاره گر بودید به جای آنکه تیم را به هم بریزید.
مردم یقین داشته باشند چندی دیگر پروین مصاحبه ای علیه رویانیان می کند و می گوید ما که کنار بودیم و سکوت کرده بودیم تا تیم نتیجه بگیرید اما این مربی نبود و ما اول فصل هم گفته بودیم.
بار دیگر به پروین توصیه می کنم محترمانه و در آرامش دست از سر پرسپولیس بردارد وگرنه متنتظر عواقب آن خود و خانواده اش باید باشند.

آرسام مصباحی
8/21/12web counter
Temp: BY Milad (Miloe)