Friday, August 3, 2012
بازی تکراری پروین و پرسپولیس
بعد از آنکه علی پروین با نه تاریخی هواداران پرسپولیس برای بازگشت به نیمکت سرخپوشان مواجه شد و باور کرد دیگر نه تنها مقبول مردم نیست بلکه میزان انزجار و نفرت هواداران پرسپولیس به حدی رسیده است که دیگر نمی تواند هر کاری که دوست دارد انجام دهد بار دیگر کتاب کهنه کودتا علیه پرسپولیس را از کیف خارج کرد.
ماجرای آمدن راینر زوبل آلمانی روی نیکمت سرخپوشان و داستان های پروین و دامادش یکی از تلخ ترین خاطرات هواداران از پروین و اطرافیان اوست. جایی که پروین از قبل از شروع بازی ها اعلام کرد در صورتی که تیم سه بازی نتیجه نگیرید خودم همه کاره هستم. همه می دانند با ساختار غیر حرفه ای فوتبال ایران هر مربی خارجی نا آشنایی هر چقدر هم حرفه ای احتیاج به حداقل 5 نیاز به مسابقه برای آشنا شدن با این جو دارد. در آخر فصل هم در مصاحبه پایانی زوبل، پروین را فردی عجیب و مافیایی دانست و گفت او در مقامی نیست که مرا برکنار کند و داماد پروین آرش فرزین فرزند خواننده قدیمی ( فرزین که بر اثر استعمال فراوان مواد مخدر درگذشت) که مترجم او بود با ترجمه ای تاریخی حرف های زوبل را تحریف و گفت حرف حرف آقای پروین است. آن زمان حجت الله خطیب سرپرست فعلی فدراسیون کشتی تمام قدرت را در اختیار این مرد مافیایی قرار داده بود.
این داستان تلخ گذشت اما همگان متوجه شدند تا پروین هست حتی اگر فرگوسن هم روی نیکمت باشد با دخالت های او مواجه خواهد شد. پروین  به اعتبار سال هایی که با زدن زیر توپ و داشتن نبخه های چون محمدخانی پیوس و کریمی تیم هایش نتیجه می گرفتند خود را نخبه بی بدیل فوتبال می داند و هر حقی را به خود می دهد تا جایی که مصطفی دنیزلی را هم از فوتبال ایران فراری داد.
با آمدن رویانیان و تبدیل پیروزی کاشانی و لمپن های اطرافش به پرسپولیس مردمی پروین هم که مدت ها از تیم دور بود با فشار به دولت احمدی نژاد و مصاحبه ای با این عنوان "که هر وقت انتخابات می شود یاد من می افتند" احمدی نژاد را در منگنه ای قرار داد تا راه را برای بازگشت خود هموار کند. پروین آمد و نگرانی ها شروع شد. نگرانی از شروع دلالی بازیکن، دخالت در کار سرمربی، مصاحبه علیه تیم و باشگاه، تخریب بازیکنان، فحاشی از روی سکوهای ورزشگاه ، ادامه داستان استیل آذین، نگرانی از مدیر شدن رهبری فرد و و سایر دار و دسته پروین.
رویانیان که نشان داد مدیر قوی هست در برابر همه این زیاده خواهی های پروین ایستاد و او را کنترل کرد. پروین مصاحبه کرد هواداران بدانند من از جریان خرید بازیکنان بی خبرم! مصاحبه دیگری علیه عاشوری و کادر موقت مربی گری تیم کرد! پروین که رویایی بازگشت روی نیمکت سرخ را با کودتایی در سر داشت به یکباره با مصاحبه ای عجیب اعلام کرد با سردار به توافق رسیدم باز می گردم! رویایی که تلخ تمام شد و او با شکستی مفتضحانه راهی سکوها شد تا بیش از این تیم را بر هم نریزد.
پروین که  سیستم بر هم زدن تیم را به همان سبک قدیمی خودش ادامه می دهد متوجه پیشرفت تکنولوژی، ارتباطات هواداران با هم و تبادل نظر آنها و شناخت مردم از خود نیست. او هنوز باور ندارد دیگر ان سلطان هواداران نیست و کسی برای سر و دست نمی شکند جز آن هایی که جیره خوار او هستند. پروین همواره با نفوذ به درون تیم و داشتن مهر هایی بین بازیکنان اخبار تیم را به رسانه ها منتقل می کرد، سپس علیه سرمربی مصاحبه می کرد بعد از آن با تخریب سرمربی به فکر جایگزین برای او می افتاد و از بین مهره های خودش یکی را بر سر تیم می گذاشت شبیه همان داستانی که در استیل آذین پیاده کرد و این تیم پر مهره را نابود کرد.
این بار او یک مسابقه بیشتر خودش را کنترل نکرد و با مصاحبه علیه مانوئل ژوزه  سرمربی تیم شمشیر خود را به او نشان داد،  ژوزه هم مصاحبه کرد که اصلا او را نمی شناسد و این بار آرش فرزینی نبود که بگوید او همه کاره و بزرگ تیم است. رویانیان که این مرد مافیایی را خوب می شناسد با اقدامی شجاعانه او را از مدیریت تیم برکنار و گفت نیازی به او در این پست نداریم. او خشم خود را هم از طریق اطرافیانش به گوش پروین رساند و به نوعی به او گفت دوران گردن کشی تمام شده و تکان بخوری تکانت می دهم و در پیغامی به گوش او رساند هیچ مصاحبه ای از سوی او علیه تیم را بر نمی تابد و در صورت تکرار باید به فکر رفتن باشی. این کار را اکبر غمخوار هم در گذشته انجام داد اما غمخوار به اندازه رویانیان محبوبیت نداشت و پروین آن زمان هم به اندازه امروز شناخته شده و منفور نبود. آن زمان پروین طومار غمخوار را از روی سکوها به هم پیچید و غمخوار با شعار بامشاد بامشاد (یکی از کاراکتر های سریال تلویزیونی) پرسپولیس را ترک کرد تا رویاهایش برای ساختن پرسپولیس حرفه ای نا تمام بماند.
پروین بار دیگر او توپ را به زمین پیشکسوتان انداخت و با جمع کردن افراد معلوم الحال و باز کردن دکانی به نام کمیته فنی سعی کرد بگویید نارضایتی از تیم فقط مختص او نیست و سایرین هم ناراضی هستند. رویانیان با اعلام اینکه در جلسه کمیته فنی شرکت خواهد کرد یک اولتیماتوم هم به پیشکسوتان داد و به آنها فهماند کمیته فنی اتاق فکر علیه تیم نخواهد بود و اعضای این کمیته هم با درک خشم رویانیان فهمیدند بازی مثل گذشته نیست و همگی طی مصاحبه هایی اظهار نظر پروین در مورد تیم را رد و از ژوزه حمایت کردند و گفتند احتیاج به زمان دارد.
او باز هم ساکت ننشست و با اعلام اینکه اگر کمیته فنی تصمیم گیرنده بود مهدوی کیا در تیم نبود جنگ علیه بازیکن قدیمی و محبوب و تیم را آغاز کرد و با مصاحبه کوبنده مهدوی کیا مواجه شد و حرف هایی که برای پروین گران تمام خواهد شد و مهدوی کیا از دزدی های پروین در پرسپولیس از سال 1377 پرده برداری کرد و گفت:
(اگر این آقا خیلی دلش به حال پرسپولیس می‌سوزد، بهتر است از آن 700، 800 میلیونی که سال 77 رفت به حساب‌شان، صحبت کند؛ مبلغی که شاید آن‌موقع بودجه چهار سال پرسپولیس می‌شد).
مهرداد میناوند هم در مصاحبه ای پروین را تهدید به افشا گری کرد و گفت مکان جلسات برخی از این افراد به ظاهر پیشکسوت و لابی آنها علیه پرسپولیس و رویانیان را افشا خواهد کرد. تغییر مکان جلسات این افراد به خاطر حضور رویانیان در جلسات کمیته فنی است و اینکه نمی توانند در حضور نقشه های پروین را مرور کنند. باید منتظر بود و واکنش پروین را دید. پروینی که ترس از رویانیان چه در ظاهر و چه از روی نقشه را با مصاحبه ای و حمایت از ژوزه به همگان نشان داد. وقت آن رسیده که هواداران پرسپولیس هم مردی را که علی انصاریان را به استقلال فرستاد و در مصاحبه ای آن زمان گفت شاید محمد پروین هم به استقلال برود را بیشتر بشناسند. مرد پرماجرای هشتگرد و شهرک سازی که مال مردم را بالا کشیده باید پرسپولیس و درآمد زایی از آن را فراموش کند چون اگر نگوییم تمام هواداران بلکه بیش از 80 درصد هواداران دیگر او را نمی خواهند طی 6 ساعت 22000 هزار نفر به او نه گفتند و این یک شکست باور نکردنی برای اوست.
باید دید رویانیان این روند شجاعانه را تا کی می تواند ادامه دهد و آیا خسته خواهد شد یا نه این بار پروین را ضربه فنی و راهی خانه می کند و باید دید واکنش پروین و دار و دسته اراذل و اوباشی که همه منتقدانش از عادل فردوسی پور را به ضرب و شتم توسط آنها تهدید می کند چیست آیا داستان غمخوار تکرار می شود و شاید نه او با رسوایی دیگری تیم را ترک کند. شاید هم با استعفا و اعلام جنگ برای اجرای نقشه هایش به خانه برود. و اما حذف فیزیکی پروین شاید آخرین راهی باشد که هواداران دو آتشه سرخ باید به آن فکر کنند نبود او برای کشور و ورزش و پرسپولیس بسیار مفید خواهد بود. برخی نزدیکان پروین به گوش من رساندند که او طرح برکناری ژوزه و بر هم زدن تیم  را در سر دارد و به فکر آوردن درخشان به عنوان سرمربی و اخراج مهدوی کیا در نیم فصل و جایگزینی محمد پروین به جای اوست. پروین به فرزندش گفته در بازی پرسپولیس مقابل گهر زاگرس برو جلوی پرسپولیس محکم بازی کن تا چشمان تو را بگیرد.
در میان وظیفه هواداران حمایت از تیمی است که در تیررس حملات پروین و اطرافیان ش قرار دارد و تلاش هایی که او می کند تا تیم نتیجه نگیرد و همه به حساب سرمربی تمام شود. هواداران باید به هر طریقی نارضایتی خود از پروین را به گوش باشگاه و مقامات وزارت ورزش برسانند با ایمیل زدن به این وزارت خانه و تماس با حراست آن و ارسال پیامک به باشگاه پرسپولیس با شماره 20001346. هواداران باید طومار این مرد را تا نیم فصل به هم بپیچند و مانع از اجرای طرح های او علیه تیم شوند. شعار علیه او در سکوهای ورزشگاه و شناخته تر شدن او باید در صدر شعارها باشد و پس از هر عدم نتیجه گیری باید به پروین و همراهانش حمله کرد تا بدانند بازی مثل گذشته یک طرفه به سود آنها نیست.

آرسام مصباحی
منچستر/بریتانیا
3آگوست 2012

حضور حاج اکبر غمخوار در مراسم افطاری باشگاه پرسپولیس در تاریخ 12/5/91!!!!!!!!!!!
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)