Saturday, June 30, 2012
ناگفته هایی از "حکم جلب" علی پروین
ناگفته هایی از "حکم جلب" علی پروین
سرویس ورزشی افکار نیوز- فروش آپارتمان های بدون سند و پرداخت نکردن اقساط وام بانکی چند صد میلیونی توسط علی پروین موجب شده تا شایعاتی در مورد صدور حکم جلب وی در چند روز آینده صادر شود؛ اتفاقی که تبعات فوتبالی بسیاری به همراه خواهد داشت.
به گزارش افکار نیوز خبر یکی از روزنامه ها آن قدر عجیب و تکان دهنده بود که به یکی از سوژه های مهم فوتبالی روز تبدیل شود، هر چند که اصل قضیه هیچ ارتباطی به فوتبال ندارد و یک تخلف اقتصادی محسوب می شود.
بر اساس این خبر علی پروین ده سال پیش به همراه فردی به نام فرشاد تاج الدینی به طور شراکتی از سازمان عمران هشتگرد زمینی را جهت انبوه سازی در اختیار گرفت. آنها ۹۰۰میلیون تومان از بانک صادرات هشتگرد وام گرفتند و وثیقه تضمین پرداخت اقساط وام هم همین زمین بوده. در این زمین ۲۰ بلوک ساخته شده و بابت هر واحد که جمعا ۱۸۰ واحد است مبالغی بین ۲۵تا ۳۵میلیون دریافت گردیده است. از آنجایی که پروین و شریکش اقساط وام را پرداخت نکرده اند موفق به اخذ سند رسمی هم نگردیده اند وخریداران تنها یک مبایعه نامه و قولنامه در اختیار دارند. بانک برای وصول طلب خود ناچار به حراج زمین گردیده و خریداران حالا باید آنجا را تخلیه کنند.
وکیل افراد متضرر در این ماجرا مدعی شده که شریک پروین دستگیر شده و در زندان به سر می برد اما قرار است حکم پروین نیز روز یک شنبه هفته آینده صادر شود زیرا قاضی پرونده اعلام کرده که اسم و رسم افراد برای وی اهمیتی ندارد.
این خبر اگر صحت داشته باشد و روز یک شنبه حکم جلب علی پروین عضو فعلی هیات مدیره پرسپولیس و مدیر فنی این تیم که از سوی رویانیان مسولیت انتخاب سرمربی را نیز برعهده گرفته است، مانند یک بمب خبری صدا خواهد کرد و تبعات فوتبالی و غیر فوتبالی بسیاری را به همراه خواهد داشت زیرابرخی انتخاب پروین را به حمایت آشکار وی از احمدی نژاد در زمان انتخابات ریاست جمهوری بی ارتباط نمی دانند، به ویژه اینکه پس از دو سالی که خبر از حضور پروین در هیات مدیره پرسپولیس نبود، وی در مصاحبه های متعدد مدعی شد تنها زمان انتخابات به یاد پروین می افتند .
البته پروین نیز از ارتباط خود با سیاسیون و به خصوص دولت فعلی سود خوبی برد و توانست در هیات مدیره باشگاه پرسپولیس بیاید و علاوه بر آن نیز مدیرفنی باشگاه نیز بشود و این کارهای پروین در زمان انتخابات مجلس نیز مشاهده شد و وی در حمایت از چند کاندیدا بیانیه هایی را امضا کرده بود.
حدود یک سال و نیم گذشته نیز در زمانی پروین درگیر بحث تملک غیر قانونی ورزشگاه سرخپوشان شده بود که بر اساس شایعات وی ورزشگاه را به تالار عروسی تبدیل کرده بود وزمانی که شهرداری وارد ماجرا شد، پروین با جوسازی فراوان جوری برخورد کرد که انگار زمین ملک قانونی وی بوده است و به حریمش تجاوز کرده اند، البته در نهایت مشخص نشد که وضعیت این ورزشگاه به کجا کشید.
با این حال مورد اخیر که خانواده های زیادی را درگیر می کند، یک دردسر جدی را برای پروین به وجود آورده است و همین مساله شاید زمینه استعفای وی از حضور در هیات مدیره پرسپولیس و دوری همیشگی اش از فوتبال را فراهم آورد، با این حال عده ای معتقدند پیش کشیدن شده بحث سرمربیگری پرسپولیس یک نمایش برای نجات موقت پروین از موقعیت پیش آمده بوده زیرا در این وضعیت دادگاه نمی توانست این مربی را جلب کند اما با منتفی شدن مربیگری پروین، این احتمال وجود دارد که رویانیان از نفوذش به سود پروین استفاده کند.
البته این ها همه یک طرف ماجراست و طرف دیگر مردم بیچاره ای هستند که باید خانه های خود را از دست بدهند. قانون باید در این مورد شهرت و اسم و رسم دار بودن علی پروین را کنار بگذارد و با عدالت در این مورد برخورد کند.
گفته می شود املاک علی پروین به نام وی نیست اما همه می دانند که پروین آن قدر ثروت دارد که بتواند قسط بانک را پرداخت کند و نگذارد عده ای بی خانمان شوند.
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)