Friday, June 15, 2012
رویانیان گناهکار!
گرد و خاک بی سابقه سردار رویانیان در فصل نقل و انتقالات و شکست خنده دار علی فتح الله زاده مدیر عامل موقت باشگاه استقلال سبب شد تا اوباش هیئت مدیره استقلال مطابقت عادت و همانگونه که انتظار می رفت حملات ناجوانمردانه علیه باشگاه پرسپولیس را آغاز کنند.
فتح الله زاده که نماد فساد در مدیریت فوتبالی از گذشته تا کنون بوده و سالها پیش در یکی از برنامه های نود در مناظره ای با امیر عابدینی مدیر وقت پرسپولیس یک هوادار استقلال از وی سوال پرسید چند خودرو در خانه دارد که هر بار تیم بی پول می می ماند می گوید ماشینم را فروختم و خرج تیم کردم؟ اصولا او هیچ جز ایجاد سر و صدای بی دلیل نیست. چون هیچ وقت چیزی نبوده و نیست و به سبب داشتن اقوامی در بدنه دولت همواره مدیریت باشگاهی را برعهده گرفته که از اندازه هایش بزرگتر بوده و همیشه هم بدهی های سنگینی به بار آورده است. در فصل گذشته وی با جذب مهدی رحمتی و آندو تیموریان مبلغی در حدود 1 میلیارد و هشتصد میلیون تومان هزینه کرد و شکست مفتضحانه در بدست آوردن یک جام معتبر در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا نوک پیکان حملات هیئت مدیره را متوجه او کرد که با هزینه میلیاردی هم نتوانست یک نایب قهرمانی بدست آورد. فتح الله زاده توان تامین هزینه های میلیاردی باشگاه را ندارد  از سویی غیر از ایجاد سر و صدا و جمع کردن مشتی جیره خوار پشت خودش برای تکرار شعار ماندن او در استقلال هیچ فعالیت خاصی نداشته و ندارد. امسال عمده بازیکنان مهم فصل قبل قصد خروج از استقلال را دارند چون از یکسو تحمل نماد لمپنیسم در کادر فنی تیم را ندارند و از سوی دیگر فتح الله زاده هم توان جذب دوباره شان را ندارد. اینجاست که او احساس خطر می کند فصل قبل تنها علت ماندنش را جذب بازیکن میلیارد ی می دانست اما این فصل تنها برگ برنده اش در مدیریت را هم از دست داده و عامل این شکست کسی نیست جز محمد رویانیان مدیر عامل پرسپولیس.
در روزهایی که قحطی مرد  در صدر مدیریت پرسپولیس به شدت احساس می شد فتح الله زاده در جمع زنان ادعای مردی می کرد و خودی نشان می داد اما امروز که رویانیان با  دقتر مانع جذب بازیکنان مورد علاقه او شده جز حملات ناجوانمردانه چیزی  برای رو کردن ندارد تا این چند صباح ماندن موقتش را هم طولانی تر کند. از یک سو یکی از اراذل و اوباش هیئت مدیره این تیم به نام رسولی نژاد که گویا از مادر ورزشکار زاییده شده و انگار نه انگار همین چندی قبل بود که صدای نمایندگان مجلس هم بر سر او بلند شده که چگونه این فرد غیر ورزشی برای ریاست هیئت مدیره استقلال انتخاب شده است. او رویانیان را تازه وارد میخواند انگار که خودش سالهاست در ورزش خاک خورده است. اما این بازی مسخره را فتح الله زاده یا شروع کرده که متاسفانه بی سواد است و آنگونه که همه می دانند نتوانست در ایران یک مدرک معتبر از دانشگاه های داخلی بگیرد.
اما اینکه رسولی نژاد به پرسپولیس حمله می کند دست تایید دوباره ای است بر آنچه قبلا توضیح دادم مبنی بر اینکه پروژه ای برای نابودی پرسپولیس در حال اجرا است. که از درون دولت، وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال در حال اجراست. باید قبول کرد اینها پرسپولیس مقتدر را بر نمی تابند. از یک سو هزینه های بالا و از سوی دیگر طرفدار میلیونی دو عاملی هست که وزارت ورزشی که صدای ورزشکاران المپیکی را به خاطر عدم پرداخت پاداش هایشان در آورده به دنبال آن باشد که این تیم را نابود کند. داوری ها، صدور رای های عجیب علیه این تیم در کمیته انضباطی، ممانعت از جذب بازیکن برای تیم و اخراج علی دایی همه و همه پروژه هایی بود که برای نابودی این تیم اجرا شد. امسال رویانیان ورق را برگردانده است، فتح الله زاده که یکی از بازوهای اجرای پروژه نابودی پرسپولیس بود در ماموریتش برای ممانعت از جذب بازیکن شکست سنگینی خورده است، رسولی نژاد نتوانسته  با بایکوت کردن بودجه پرسپولیس در وزارت ورزش برای تیم ایجاد حاشیه کند و پرسپولیس برای خلاف میل آقایان به دسته یک سقوط نکرده است. پرسپولیس روی پای خود ایستاده و مدیریت خوبی بر پروژه های مالی دارد و توانسته بازیکنان خوبی هم جذب کند. اگر از بازگشت برخی بازیکنان سفارشی اخراجی تیم مثل کاظمیان، آقازمانی و تا این لحظه عدم تمدید قرارداد علی کریمی بگذریم در بقیه موارد موفق عمل شده است.
آقایان وزارت ورزش به این سوال جواب دهند که سال گذشته چرا در مقابل هزینه های میلیاردی استقلال کسی پاسخگو نبود. آنز مان که فتح الله زاده ترقه می ترکاند و با رحمتی 900 میلیون قرارداد بست چرا کسی صدایش در نیامد؟ رسولی نژاد که در این ورزش به دنبال اعتباری برای خودش هست و هر روز مصاحبه می کند تا مشهور شود چرا جوابگو نیست؟ چرا تنها تیر پرسپولیس در چشم او رفته و نابودی تیم خودش از درون در نتیجه عملکرد ضعیف و وحشتناک فتح الله زاده را نمی بیند؟ پرسپولیس از کدام رانت استفاده کرده که شما بر نمی تابید مگر شما زا بانک تات و بازار مبل این همه زورگیری نکردید؟ حال که یک مدیر آمده و باشگاه را روی پای خودش نگه داشته چرا تحمل نمی کنید؟ علت مشخص است نابودی پرپسولی سرا میخواهید؟ رحیمی مدیر عامل سپاهان که تنها هزینه خرید بستنی تیمش 20 میلیون شده و بازیکنان میلیاردی در سالهای گذشته  آنچنان جذب تیمش شدند که هیئت مدیره این تیم اعلام کرد اوضاع در نتیجه هزینه های بالا در حد انفجار است . چرا وی متکلم وحده شده و به پرسپولیس می تازد؟ آیا توان این را ندارد ببیند که یک تیم توانسته با مدیریت صحیح و بدون استفاده از هزینه دولتی بازیکنان او را جذب کنند؟ سخت است مردم بدانند سخت است پرسپولیس موفق را آقایان نمی خواهند و در همین فصل پیش رو پروژه های سنگینی برای نابودی این تیم دارند. آقای فتح الله زاده کار نکن که لیست هزینه های تیمت را رسانه ای کنم! کار نکن که بگویم فصل قبل از بانک تات بدون سند چه مبلغی به حساب شخصی ات واریز شده! کاری نکن که شماره حسابت و موجودی آن را رسانه ای کنم! در صورتی که تنها یک مصاحبه دیگر از فتح الله زاده علیه پرسپولیس ببینم و رسولی نژاد هم گنده تر از دهانش حرف بزند همه چیز را افشا می کنم و هزینه این رفتارها را برایشان بالا خواهم برد.
در جلسه اول تمرین این تیم چه می کردند؟ کسی پاسخگوی این نیست که قلعه نویی با قراردادی 1 میلیارد 750 میلیونی اش به اضافه 150 میلیون پاداش قهرمانی در لیگ چگونه به این برگشته است. اینجاست که باید باور کنید باشگاهی که خود میلیاردی هزینه دارد تنها دلیل حمله اش به پرسپولیس همان پروژه ای هست که در موردش صحبت کردم.
اگر تا امروز در مورد هزینه های استقلال سکوت کردم به دلیل آن بود که شاید به نوعی افشای هزبنه هایش به پرسپولیس هم آسیب می زد و منباع خبری ما هم آسیب می دیدند. در صورتی که تنها یکبار دیگر این رفتارها علیه پرسپولیس تکرار شود اسکن مدارک و اسناد را رسانه ای خواهم کرد. آقای فتح الله زاده اگر گناه رویانیان هزینه برای تیمش هست شما تا امروز بارها همین گناه را تکرار کرده اید کاری نکنید که گناهکار ترتان کنم. مراقب رفتارتان باشید شما فردی هستید که با گریه در تلویزیون و چاپلوسی وزیر ورزش دو دستی به استقلال چسبیده اید نگذارید بگویم چقدر از این بابت درآمد دارید. شما که تا چندی دیگر از مدیریت استقلال برکنار خواهید شد بهتر است با آرامش بروید و این قدر از لمپن های اطرافتان علیه پرسپولیس استفاده نکنید به نظر من بهتر است آرامش را بر آبروریزی ترجیح بدهید. شما که دیگر برای همه شناخته شده اید از واعظ آشتیانی گرفته تا مرحوم حجازی و مظلومی نگون بخت. همه می دانند به راه انداختن این بحث ها تنها دلیلش ضربه زدن به پرسپولیس، ایجاد جنگ روانی و ممانعت از جذب بازیکنان مورد نیاز این تیم است. این رفتارها در آستانه جذب انصاری فرد و خلعتبری هم دلیل دیگری در جهت تایید پروژه های ناتمام آقایان علیه پرسپولیس است.
Arsam Mesbahi
Mancheter/ UK
15 june 2012
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)