Wednesday, May 9, 2012
دیکتاتوری مفاسد در ورزش

افتضاح در لیگ برتر فوتسال، تبانی وحشتناک در آن و استقبال گرم مسئولان فوتبال از تبانی و آفرین گفتن به دلالان و تبانی کنندگان بیش از هر زمان دیگری فاجعه در ورزش و فوتبال ایران را  به رخ کشید. رای کمیته انضباطی در حالی اعلام می شود که مجرمین واقعی سر سالم به در برنده اند و رای این کمیته نیز به مانند رای های قوه قضاییه در برابر دزدان و متخلفین خسته نباشید گرمی بود به تبانی کنندگان. متهم ردیف اول این پرونده رئیس کمیته فوتسال عباس ترابیان این وزارت نفتی آلوده به پول است که مشخص نیست سودای چه چیز را در فوتبال این مملکت در سر دارد. حاج آقای ترابیان که روزهای مدیریتش بر فوتسال را با افزودن آبروریزی های دیگری بر ورزش جمهوری اسلامی سپری می کند محکم و استوار می گوید اتفاقی نیافته است، در حالی که محمد رویانیان با واکنشی در خور توجه و قابل تحسین مشت محکمی بر دهان ترابیان و تبانی کنندگان می کوبد و تیم فوتسال تحت مدیریتش را منحل می کند.
رویانیان با قدرت از دریافت پول توسط بازیکنان تیمش خودش صحبت می کند و می گوید تبانی به بدترین شکل ممکن رخ داده است. ترابیان راست می گوید در برابر آن همه رشوه و دزدی و تخلف در وزارت نفت اتفاق رخ داده در فوتسال مساله مهمی نیست. در حالی که عمده فوتبالی های سالم در ایران از نا پاکی گسترده و تغییر نتایج بازی ها و سود میلیاردی دلال ها از انتقال بازیکن سخن می گویند نه تنها دستی برای مقابله با این دست های آلوده وجود ندارد بلکه دست هایی در بالای سر به مانند پدر خوانده آنها را حمایت و مراقب می کند. وزارت اطلاعات، پلیس آگاهی و قوه قضاییه ای که ادعای اقتدارشان گوش فلک را کر کرده در این جاده  پر تردد دزدی کجای کار هستند خدا می داند. وقتی اراده و توان کافی برای مقابله با نابودی سرمایه مردم و استعداد جوان ایرانی در فوتبال وجود ندارد مشخص است که توانی برای مقابله با دزدان میلیاردی حکومتی وجود ندارد. اینجاست که باید باور کرد یه باند قوی دلالی و منحرف ورزشی در درون حکومت ایران وجود دارد و توسط بالاترین مقام های کشور حمایت و هدایت می شود.
این ها همان دست های پشت پرده ای هست که بارها من در موردشان صحبت کرده بودم بارها گفتم باندی جهت نابودی تیم پرسپولیس تشکیل شده و در حال نابودی آن است امروز محمد رویانیان هم از همین دست ها و آلودگی های صحبت کرد و گفت هدف این باند سقوط تیم پرپسولیس به لیگ یک بود. این باند در درون سایر باشگاه ها هم نفوذ کرده و با هر روشی مانع از آن شد که یک پرسپولیس مقتدر شکل بگیرد و با تطمیع بازیکنان مورد نظر این تیم مانع از آمدن آن ها به پرسپولیس شد و بازیکنان مورد نظر خودش را به این تیم تزریق کرد.
 شاهکار میثاق معمار زاده در درون دروازه که به قول رویانیان اگر خودش درون دروازه می ایستاد اینقدر گل نمی خوردیم و بهتر بود مساله ای مبهمی نیست معمارزاده  و برخی بازیکنان (سامان آقازمانی، حسین بادامکی، شیث رضایی، حسین هوشیار، غلامرضا رضایی) از جمله بازیکنانی بودند که توسط همین باند تطمیع و حمایت شدند و نتیجه هم از وضعیت تیم در لیگ مشخص است. قدرت این باند آنقدر زیاد است که در فوتبال قانون وضع می کند قانون منع ورود دروازبان خارجی منتج به ظهور پدیده جدید در فوتبال نه تنها نشد بلکه باعث شد قیمت مهدی رحمتی 1 میلیارد شود. این قانون امسال هم تمدید شد و مشخص است که دقیقا کدام تیم را هدف گرفته است. حال که پرسپولیس دروازبان مطمئن خارجی پیدا کرده و نمی خواهد برای جذب دروازبان داخلی 1 میلیارد هزینه کند این قانون بدون حامی تمدید می شود تمام مربیان لیگ برتری و تمام کارشناسان ورزشی مخالف این قانون هستند. چه کسی غیر از سر دسته این باند حامی آن است؟
داوران، مربیان، مدیران عامل، سرپرست و بازیکنان تیم ها جذب این باند مافیای فوتبالی شده اند و متاسفانه در حکومت سرتاسر فساد اسلامی کسی جلودارشان نیست. نمونه فساد را برایتان ذکر می کنم شهردار بندرعباس بنابر شهادت بازیکنان مرتبط با تیم شهرداری بند عباس در دلالی و به جیب زدن پول نقش داشته، علی خسروی داور ملی آقایان در رشوه گیری نقش داشت (فراموش نکنید هادی مهدوی کیا از پذیرایی یک داور مهم کشور در منزل یک دلال معروف فوتبال از میهمانان خبر داد)، بازیکنان تیم فوتسال پرسپولیس را با پول خریدند تا 11 گل را به تیم مقابل تقدیم کنند، به تیتر اخبار گسترده ای که مربیان لیگ برتری از تماس دلالان با بازیکنانشان برای گل زدن به تیم خود یا پنالتی دادن خبر می دهد توجه کنید. عبدالله ویسی می گوید دلالان او را تهدید کرده اند اگر بازیکنانی که انها می خواهند را جذب نکند مانع از مربی گیر اش می شوند. مجید جلالی از بازیکنی صحبت کرد با پرداخت مبالغی به تیم ملی دعوت شد! دو بازیکن استقلال و بازیکن وقت مس کرمان از ماده ممنوع که مصرف آن دوپینگ محسوب می شود استفاده می کنند اما به جای محرومیت تشویق هم می شوند. تیم تراکتور سازی کمیته انضباطی را هدایت می کند امیر قلعه نویی به خاطر آنکه بازیکنان تیم مقابلش به او و تیمش راه نداده اند شاکی می شود و الفاظ رکیکی در مورد آنها استفاده می کند.
 پرویز مظلومی فریاد می زند قلعه نویی لابی کرده تا به استقلال بازگردد، آشتیانی مدیر عامل سابق استقلال او را مصداق بارز دست های پشت پرده می داند و می گوید غرق فساد است چگونه است که او بار دیگر نامزد مربیگری استقلال می شود؟ آقای به جان محمدم قسم مربی محبوب این باند است در هر تیمی برود حمایت می شود. داوری، کمیته انضباطی و بازیکنان تیم رقیب به خدمت او در می آیند اما وقتی مربی تیم تیم ملی می شود بهترین تیم ملی وقت کشور را با وضعیت مفتضحانه از دور مسابقات حذف می کند، کجا بود توانایی فنی ات آقای قلعه نویی؟ بازوهای اجرایی را همراه نداشتی مقصر شما نبودید. دار و دسته اراذل و اوباش را دور خودش جمع کرده و به علی آقاهایش می گوید بزنید خبرنگار را!! چرا کسی جلودارش نیست کجاست این اراده پولادین که در برخورد با اراذل و اوباش و دزدان و متخلفین از آن استفاده می کنید؟ مشغول سرکوب دانشجویان و خبرنگاران بی دفاع و مخالفینی با دست هایی خالی است؟ نکند در گیر و دار مبارزه با بد حجابی خودش هم آنقدر بی حجاب شده که روی در آمدن از خانه را ندارد؟
 کجای بازی ایستاده ایم نمی دانم اما وضعیت وحشتناک است. در کشوری که پایه حقوق اداره کار آقایان 396 هزار تومان است حسین بادامکی و سایر بازیکن نما ها قرارداد 600 میلیونی می بندند، غلامرضا رضایی با آن اضافه وزن فاجعه بار می گوید قیمت من 1 میلیارد است. آقایان شما را به خدا قسم حال که شرف ندارید، انسان نیستید، عاطفه حیوانی هم ندارید بگذارید این ثروت گسترده به بقیه هم برسد بگذارید بقیه هم بخورند آقایان نمی گویم نخورید می گویم بیایید با هم بخورید. آقای رویانیان عزیز مدیر دوست داشتنی امروز و سردار دیروز دختر و زن ایرانی به خاطر 30 هزار تومان تن فروشی می کند، مزد کارگر ایرانی بنابر اعلام اداره کار روزی 12 هزار تومان است، کارگر روزمد ما روزانه 18 هزار تومان مزد می گیرد، بسیاریشان ماه هاست حقوق نگرفته اند، بسیاری شان را بی دلیل اخراج کرده اند، بیمه ندارد، بازنشستگی ندارد، ماشین خارجی ندارد، خانه ندارد، هزینه دانشگاه فرزندش را ندارد، هزینه درمان بیماری هایش را ندارد، شب و تا صبح جان می کند، عرق می ریزد دو شیفت کار می کند اما دستش به دهانش نمی رسد، آقای رویانیان از طریق نزدیکانم به من گفته شد خدماتی یک شرکت علی رغم درد دیسک کمر با وضعیت دلخراش از ترس اخراج و قطعه حقوق 250 هزار تومانی ماهیانه اش جرات مرخصی گرفتن ندارد. این مدعیان 1 میلیاردی که تیم را در ته جدول بردند چگونه بر بیت المال خیمه زده اند چرا اخراجشان نمی کنید؟ در همان کشور زنی تنش فروشی می کند، مردی کلیه اش را می فروشد، کارگری با حقوق 396 هزار تومانی و یارانه 45 هزار تومانی آقای رئیس دولت کرایه خانه می دهد، نان خانه را هم باید در بیاورد فرزند دانشجو هم دارد. تمام وجودم را درد فرا می گیرد وقتی می بینیم حسین بادامکی روی نیمکت پرسپولیس در بازی مقابل راه آهن بعد از خوردن 4 گل لبخند می زند و آب می خورد. این لبخند همانا پوزخندی بر مردم، قوه قضاییه و نهاد امنیتی ایران است که نمی تواند مانع از عقد قرارداد بازیکنی در سطح او با پرسپولیس شود. این لبخند آب سردی بر پیکر کارگری که جان می کند تا چرخ مملکت بچرخد و بودجه ها راهی وزارت ورزش شود و اینگونه هدر رود. تا اینگونه دلال ها پیروزی شان را جشن بگیرند تا من، شما و مردم ایران بازیچه مشتی اوباش شویم. شما را به خدا بگویید سامان آقازمانی از کدام تیم به پرسپولیس آمد؟ در کدام تیم درخشید، در کدام تیم پایه پرسپولیس درخشان بازی کرد که به تیم بزرگسالان آورده شد؟
 تیمی که روزی جولانگاه بهترین  ها بود و برترین استعدادها در ان پرورش یافتند و درخشیدند و افتخار کشور و مردم شدند امروز جولانگاه ضعیف ترین بازیکنان و دلال هایی شده که به آن بازیکن معرفی می کنند. مقایسه کنید غلامرضا رضایی جایگزین فرشاد پیوس شده؟ بادامکی جایگزین استیلی شده، معمارزاده و هوشیار جایگزین سلطانی، قلیچ و عابدزاده شدند، ابراهیم شکوری جایگزین مجتبی محرمی شده، نورمحمدی جایگزین جاسمیان و افشین پیروانی شده، سامان آقازمانی در پستی نقطه ضعف تیم شده که روزی مهدوی کیا با بازی هایش حریفان را به وحشت می انداخت. آقایان مدیر لایق اسلامی آقایان مقتدر شما را به خدا چه بر سر این تیم آوردید که امروز باید خدا را شکر کنیم سقوط نکرده است؟
 اینگونه است سردار عزیز که امروز فریاد من و شما در یک راستا قرار گرفته است اینگونه است که ما به یک نقطه مشترک از فساد در ورزش ایران رسیده ایم. ما که صحبت می کنیم می شویم عامل بیگانه و بازیچه دشمن اما حرف شما سردار جمهوری اسلامی دیگر حرف دشمن نیست، دردی است که به مانند درد پرسپولیس که امروز از آن سخن گفتید عذابمان می دهد.
تیمی که غیرت و تعصب بازیکنانش اجازه نمی داد تیم حریف جرات حمله به دروازه آن را داشته باشند، تیمی که زلزله بود و بر سر حریف خراب می شد به تیم تبدیل شده که زلزله وار هوادارش را می لرزاند، امروز به نوعی گل می خورد که امکان انفجار علی دایی با ان اضافه وزن کنار زمین از فرط خوشحالی وجود داشت. اینکه علی دایی با وضعیتی زننده ای از پرسپولیس کنار گذاشته شد مورد تایید همگان است اما اینکه او بازیکن یا پیشکسوت متعصبی برای تیم بود حداقل مورد قبول من که نیست. یادمان نرود در دوران مدیریت اکبر غمخوار اعلام شد علی دایی در بر سر عوارضی ایستاده و گفته تا پول ندهید به همراه تیم برای بازی نخواهد رفت و یادمان نرود پرویز مظلومی بعد از آنکه تیمش مقابل تیم شهرش گل زد حتی خوشحالی هم نکرد اما گل زدن به این پرسپولیس بی یال و کوپال برای برخی آنقدر لذت بخش بود که زمین و آسمان را به هم دوختند. نه آقای دایی شما نه تعصب دارید نه مربی موفقی هستید.
آرزو کنیم شاید و فقط شاید و کاش قدرت این باندها کمتر شود.
 آرسام مصباحی
منچستر 
9 می 12
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)