Sunday, October 16, 2011
استیلی می ماند، تیم را نابود می کند. این دستور مقامات بالاست!
اوضاع وحشتناک پرسپولیس در این فصل با باخت مقابل مس کرمان بسیار بدتر هم شد. استیلی که در ادامه ماموریت حبیب کاشانی مبنی بر نابودی تیم پرسپولیس قدم به میدان گذاشت بارها مسئولیت باخت را بر گردن نبود بازیکن ملی پوش در تمرینات، عدم آمادگی پیش فصل، زمان کوتاه و اینک بازیکن های مصدوم انداخت. مربی با هزاران بهانه برای باختن. متاسفانه در آن باشگاه به دلیل نبود افراد متخصص و حضور افرادی با تفکر فوتبال علی اصغری این بهانه ها خریدار دارد و کسی نیست بگوید شرایط تیم شما مثل بقیه تیم هاست. شرایط شما از تیم نفت تهران که تا دقایق آخر معلوم نبود به اراک می رود یا می ماند بدتر نیست..
علیرغم احترامی که برای او به عنوان یک بازیکن ملی پوش قائل هستم باید بگویم استیلی نه تنها توان اداره این تیم را ندارد بلکه به دانش فوتبال هم هیچ آشنایی ندارد. استیلی تنها یک برگ از دفتر کاشانی بود که امد تا ماموریت کاشانی را ادامه دهد وقتی اوضاع برای گرداننده این بازی سخت شد به کاشانی اعلام شد استعفا کند و استیلی ماند تا راه او را ادامه دهد.
استیلی بدون هیچ سابقه مربی گری آنچنان جو گیر مربی گری این تیم بزرگ را قبول کرد که واضح بود حتی درخواب هم نمی دید اینگونه شود و بازی سیاست روزگار را برای او اینگونه رقم زد. بازی که رویانیان نیز تنها آمده تا بازیگرش باشد و گرنه دستور برکناری استیلی را نه تنها رویانیان و نه وزارت ورزش و هیئت مدیره دست نشانده اش صادر نمی کنند این دستور فقط از یکی از اتاق های کاخ ریاست جمهوری در پاستور بیرون می آید و که به نظر نمی رسد خیال آن را داشته باشد تا این دستور را صادر کند پرسپولیس باید آنقدر امتیاز از دست بدهد تا کاملا از لیگ و کورس قهرمانی کنار برود بعد دستور برکناری صادر می شود و آنگاه هوادار می ماند با تیمی که شاید پنجم هم نشود. شاید و شاید و فقط شاید تکلیف قهرمان این فصل در اتاق های آقایان مشخص شده باشد و دستور برکناری صادر شود وی فرد دست نشانده دیگر جای استیلی را بگیرد تا این جو علیه تیم آرام بگیرد. رویانیان با این شعار که من از جنس کاشانی هستم آب پاکی را روی دست همه ریخت که یعنی من همان کاشانی هستم و فقط برای بایکوت کردن سر و صداها آمده ام.
بازی آقایان با پرسپولیس وارد مرحله ای شده است که می خواهند سهام این تیم را در ظاهر واگذار کند که چنین نخواهد شد. ارزش پرسپولیس را آنقدر پایین آورده اند و آنقدر بدهکاری بار آورده اند که با به میدان آوردن تعاونی های وابسته و افرادی از بدنه دولت می خواهند این تیم را به نوعی قالب کنند و بازهم خودشان مدیریت کنند مدیریتی در سایه. پرسپولیس بیماری است که مظلومانه منتظر مرگ است. آقایان نقشه نابودی این تیم را در سر دارند و بازی اینبار بسیار جدی دنبال می شود.
متاسفانه هواداران پرسپولیس با یک برد تیم آرام می گیرند با اینکه باورشان شده که این تیم مشکل فنی دارد و استیلی تنها با چاشنی شانس برنده می شود و همانطور که می بینیم تیم او توان برد ندارد. تنها کار او در این مدت قبول مسئولیت باخت است. آقای استیلی به قبول مسئولیت امتیاز نمی دهند شما باید استعفا کنید. هواداران نباید با یک برد آرام بگیرند تجمع در مقابل دفتر باشگاه و افزودن فشار بر استیلی در ورزشگاه ها برای برکناری شاید تنها راه موقت نجات پرسپولیس باشد. هوادارن باید فشار خود متوجه مدیران باشگاه کنند که جایگاه محکمی ندارند و می دانند که برای محبوب شدن باید تن به خواست هواداران بدهند.
سایت رسمی این باشگاه هم طبق روال گذشته به سانسور نظرات هواداران ادامه می دهد و اگر توجه کنید هیچ نظری تایید نمی شود و نمایش داده نمی شود غیر از زمانی که سوپاپ های اطمینان حالت اضطراری را نشان می دهند و نمایش نظرات هواداران در کل این سایت شاید در دو الی سه پست باشد. متاسفانه دار و دسته کاشانی همچنان در باشگاه پرسپولیس مشغول فعالیت هستند و مدیری این سایت هم از جمله افرادی هست که در گذشته توسط کاشانی به این مسئولیت گمارده شده است.
مگر می شود سایتی که بازدید کنندگان آن در نظر سنجی اش با درصد بالای آرا به باخت تیم در بازی با نفت رای می دهند نظری در آن ثبت نشود؟ متاسفانه نتایج این نظر سنجی هم دستکاری می شود و در روزهای بحرانی این نظرسنجی از سایت محو می شود.
روزنامه پرسپولیس هم که در کمال تعجب به جای آنکه باشگاه امتیاز دار آن باشد حبیب کاشانی امتیاز دار آن بود امروز بعد از هفته ها بعد از برکناری او به باشگاه واگذار شد. در کمال تعجب روزنامه ای که جو را علیه تیم دایی به هم می ریخت درهفته های گذشته بی توجه به اوضاع پرسپولیس به مصاحبه مایلی کهن علیه دایی پرداخت و به ابزاری برای تسویه حساب های شخصی کاشانی با دایی تبدیل شده بود و با آنکه کاشانی در نامه واگذاری این روزنامه آن به باشگاه اعلام کرده هیچ سودی مالی و معنوی از آن نبرده باید اعلام کنم باجناق وی از مدیران این روزنامه بود و بسیاری از اقوام کاشانی در این روزنامه جیره خوار بودند.
پس هم سود مالی داشت هم معنوی جناب کاشانی. این روزنامه زبان کاشانی بود برای اعلام نظراتش و بر هم زدن جو علیه تیم دایی

در هر صورت مردم باید بدانند هیئت مدیره هیچ زمانی در تاریخ پاسخگو نبوده و بعد از نابودی پرسپولیس و سقوط به دسته اول با یک معذرت خواهی و استعفا می روند پی کار خودشان. استیلی می ماند و این تیم را نابود می کند این دستور مقامات بالایی رویانیان است. پرسپولیس هم مثل شاهین به تاریخ می پیوندد. هوادار به گوش باش.

آرسام مصباحی
منچستر
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)