Monday, September 19, 2011
جغد شوم رفت!
حبیب کاشانی استعفا کرده است. خبری که اگر واقعی می بود بسیاری را موقتا خوشحال می کرد. حبیب کاشانی سیاست مدار و دوست نزدیک محمود احمدی نژاد علیرغم میل باطنی امپراطوری دروغ و فساد خود ساخته اش را ترک کرد. کاشانی به سبب شیوه عجیب مدیریتش همواره مورد انتقاد ورزشی ها بود و متاسفانه امروز از پشت استعفای او که به اعتقاد بسیاری یک مانور است و او بار دیگر به باشگاه برخواهد گشت اخباری مخابره شد که شرایط بحرانی دو تیم مردمی فوتبال ایران را بیش از پیش نشان می داد. به این پاراگراف از متن استعفای کاشانی توجه کنید:
لذا ضمن تشكر از همه عزيزان و هواداران پرشور و ميليوني باشگاه فرهنگي ورزشي پرسپوليس و كسب حلاليت از همه عزيزان و علي‌رغم پيغام رياست محترم جمهوري قبل از سفرشان به نيويورك مبني بر اينكه به جديت به فعاليت ادامه دهم ولكن بنا به دلايلي كه در اين مجال نمي‌گنجد و به جهت كاستن از حجم فشارهاي فزاينده از دوش تك تك بازيكنان و كادر فني اين باشگاه استعفاي خود را تقديم مي‌دارم. هرچند كه اينجانب به عنوان يك هوادار، هميشه و در هر كسوتي كه باشم خدمتگزار نظام مقدس جمهوري اسلامي هستم و همواره آرزوي موفقيت و سربلندي باشگاه محبوب خود را از خداوند متعال دارم. براي همه مسئولين آينده باشگاه آرزوي موفقيت دارم. ضمنا متعاقبا گزارش جامع و مفصلي از فعاليت‌هاي انجام شده در طي دو سال فعاليت خود جهت استحضار و بهره‌برداري ارائه خواهم نمود
کجای دنیا رئیس جمهور یک کشور برای باشگاه های فوتبال تصمیم می گیرد؟ مگر این باشگاه ارث پدری اینهاست که اینگونه برایش تصمیم می گیرند؟ متاسفانه باشگاه پرسپولیس به ابزاری برای تخریب چهره و تسویه حساب دولت با مخالفانش در عرصه ورزش تبدیل شده است. همه می دانند علی دایی از جمله حامیان مهندس میر حسین موسوی در انتخابات بود و مبالغی نیز علنی به ستاد انتخاباتی وی کمک کرد. کاشانی به وضوح در رفتارش دشمنی با علی دایی را نشان داد و از هر ابزاری برای تخریب او استفاده کرد امروز کاملا برای همگان مشخص شده که او از کجا خط می گرفته و مهره کدام فرد بوده است.
از فوتبال ایران هرچه بگوییم کم است. فریاد های کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی از اوضاع نابسامان آن نشان از عدم موفقیت احمدی نژاد و دولتش برای ترمیم زخم های این ورزش پر طرفدار داتشه و متاسفانه کارنامه سیاه دولت در تمام عرصه ها در فوتبال هم ناکامی بهب ار آورده است. باید سوال کرد یک مدیر چقدر باید فرصت داشته باشد تا یک تیم را به سرانجام براسند این تیم در برابر استقلال زانو زده چرا چون کاشانی مدیر نبود استیلی هم توان اداره این تیم را ندارد و به اعتقاد من اگر کاشانی بار دیگر نگوید ماموریت دارد و به خواست دولت بازگشته و می خواهد بهشتی شود استیلی هم به زودی برکنار خواهد شد. کاشانی با این همه اوباشی که به عنوان بوقچی دور تیم جمع کرد به نظر نمی رسد خیال رفتن داشته باشد گرچه حلقه محاصره او از سوی هوادارن میلیونی این تیم تنگ تر از همیشه شده است.
اوضاع پرسپولیس به این آسانی آرام نخواهد شد و حتی اگر هیئت مدیره ای هم برای این تیم تشکیل شود چون اراده و خواست دولت نابودی این تیم است راه به جایی نخواهد برد. افرادی به مانند کاشانی و به مراتب بدتر در این هیئت مدیره مجال قدرت نمایی را از بقیه خواهند گرفت و به مانند بسیاری از مسائل مهم کشور تنها می توان نابودی جمهوری اسلامی را ضامن بازگشت ابهت به پرسپولیس دانست.
آرسام مصباحی
منچستر
20 سپتامبر 2011
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)