Saturday, September 17, 2011
بازهم پرسپولیس باز هم کاشانی و استیلی
سومین باخت پرسپولیس در مقابل استقلال در شرایطی رقم خورد که به نظر می رسد عزم مسئولان وزارت ورزش برای نابودی این تیم کاملا جزم شده و به قیمت خرد شدن اعصاب و احساسات میلیون ها ایرانی مسئولین این وزارت خانه این پروژه را با قدرت هر چه تمام تر دنبال می کنند. حفظ حبیب کاشانی که از همان ابتدا مشخص بود توان اداره یک تیم دسته دومی را هم ندارد در این تیم و خواست او برای عدم جذب بازیکنان جدید و کنار گذاشتن دایی شرایط را به صورتی رقم زده است دیگر هر ایرانی متوجه شده است دولت احمدی نژاد نابودی این تیم را در سر می پروراند.
در ابتدا قرار بر این بود که استقلال به وزارت رفاه واگذار شود که چنین شد ولی چندی بعد این وزارت خانه از اداره این تیم سر باز زد و متولی این تیم که در آن زمان سازمان تربیت بدنی بود پروژه حذف این تیم را شکست خورده دید. اینک تمام افراد برای نابودی پرسپولیس تلاش می کنند و عباسی اولین وزیر ورزش ایران با امتناع از معرفی هیئت مدیره این تیم به همگان نشان داد که تیمی که در آستانه نابودی است دیگر هیئت مدیره نمی خواهد.
آری داستان چنین است. این تیم روی دست دولت مانده، دولت جرات واگذاری سهام این تیم را ندارد از بیم آنکه یک قطب قدرتمند خصوصی در فوتبال ایران می تواند برای بسیاری خط و نشان بکشد. کاری که استیل آذین هم نتوانست آن را انجام دهد و پروژه نابودی این تیم از بازی اول استارت خورد. اینک قرعه نابودی به نام پرسپولیس افتاده است. حبیب کاشانی سه فصل نا موفق در بازار نقل و انتقالات را به این تیم تحمیل کرد و با جذب سرمربی و بازیکنان ضعیف نشان داد مجری به تمام عیار پروژه است. سوال اینجاست یک مربی که در هفت هفته نتوانسته دو برد بدست آورد چرا باید روی نیمکت این تیم حفظ شود؟ مدیری که بیش از سه فصل است نتوانسته بازیکنان مورد نیاز این تیم را جذب کند بازهم پرسپولیس باز هم کاشانی و استیلی چرا باید همچنان در باشگاه حفظ شود؟ دولتی که نمی تواند یک هیئت مدیره برای این تیم انتخاب کند چرا باید تیمداری کند؟ هر بار که صدای مردم در می آید نام یک لشگر را برای هیئت مدیره اعلام می کنند و بعد از چند هفته سر وصدا می خوابد و دوباره تیم با سرپرست موقت اداره می شود.
معتقدم هوادران پرسپولیس در شناخت مقصر ناکامی ها اندکی دچار اشتباه شده اند. حمید استیلی حتی اگر با باندبازی سرمربی این تیم شده باشد مقصر نیست چون کسی که او را سرمربی کرد پشت نام او پنهان شده است. بی شک استیلی یکی از بهترین های تاریخ فوتبال ایران است بازیکنی زحمتکش و متعصب که متاسفانه شان او در پرسپولیس حفظ نشده است و با حیثیت فوتبالیش با تن دادن به خواسته های کاشانی بازی کرد. هر کسی جای استیلی بود قطعا هدایت این تیم را قبول می کرد چون علاوه بر بحث مالی اعتباری که فرد بابت سرمربیگری این تیم بدست می آورد آینده فوتبالیش را بیمه می کند. استیلی مقصر نیست او فریب سیاسی بازی کاشانی را خورده است. استیلی باید با استعفا دادن از این سمت علاوه بر حفظ شان خودش تیم را هم در مسیری قرار دهد که بیش از این آسیب نبیند. هواداران پرسپولیس استیلی را با توجه به نحوه حضورش در این تیم هضم نخواهند کرد.
وزارت ورزش و در گذشته سازمان تربیت بدنی نشان داده اند دولت احمدی نژاد به هیچ وجه نمی خواهد این تیم سر و سامان پیدا کند و نابودی کامل این تیم را می خواهد. هواداران این تیم به مانند دیگر باشگاه های دنیا می توانند در مقابل درب باشگاه تجمع کرد و با ممانعت از حضور کاشانی در ساختمان باشگاه فریاد خود را به گوش مسئولان برسانند. دولت احمدی نژاد که کشوری با این وسعت را به نابودی کشانده برایش نابودی این تیم کاری آسان است. این روزها نبض پرسپولیس در وزارت ورزش در خیابان سایه می زند اگر مردم واکنش نشان ندهند قطعا این تیم سال آینده در فوتبال ایران نخواهد بود
آرسام مصباحی
منچستر
17 سپتامبر 2011
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)