Friday, September 19, 2008
قاضی وکیل مدافع شاکی بود
درگیری شدید بین مافیای ورزش در ایران با موضع گیری تند محمد مایلی کهن از عمال رژیم در خبر گزاری ایسنا(1 -2) علیه علی دایی،افشین قطبی و داریوش مصطفوی رنگ جدیدی به خود گرفت . مایلی کهن که خود در دوره ای مسئولیت شناسایی و معرفی بازیکنان فوتبال را که به حکومت گذشته ایران متمایل بودند در حراست سازمان تربیت بدنی برعهده داشت و موجبات حذف بسیاری را از صحنه ورزش سبب شده است این بار با افشا گری خود پرده از فساد در سیستم قضایی جمهوری اسلامی برداشته است .
در ابتدا یک بیوگرافی از مایلی کهن:
محمد مایلی کهن، فرزند ابراهیم، متولد ۱۳۳۳ در انزلی و ساکن تهران، محل کار تهران، خیابان سئول، سازمان تربیت بدنی، اتاق ۱۳۷ کارشناس مسئول دفتر مدیریت و توسعه ورزش کشور ، مسئولیت های قبلی:حراست سازمان تربیت بدنی،مربی تیم فوتبال جمهوری اسلامی،مربی باشگاهی در ایران
مایلی کهن که به دلیل اظهارات جنجالی خود علیه علی دایی( از مافیای ورزش) در شبکه تلویزیونی نظام در زمان حضور تیم فوتبال در جام جهانی 2006 و پرده برداشتن از نفوذ و رشوه دهی علی دایی به سران فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی در دیگر مصاحبه ها با شکایت دایی به دادسرای ویژه کارکنان دولت احضار شده بود پس از خروج از دادگاه تجدید نظر(شعبه 73)اعلام کرد:
قاضی وکیل علی دایی بود .
در مورد اظهارات مایلی کهن علیه دایی نگارنده کاملا با صحبت های وی موافق است و معتقد است او از فعالیت های دایی با خبر است و در اینکه دایی یک شخصیت فاسد ورزشی است شکی ندارد .
مایلی کهن جنگ میان خود و دایی را جنگ قدرت و ثروت و شهرت خواند و افزوده است دیپلماسی ورزشی دچار تحول شده است . وی در ادامه می افزاید: تا آنجايي كه ما مي‌دانيم و 30 سال است كه انقلاب شده است يكسري از شعارهاي انقلاب ما برعليه آمريكا بوده است و اين موارد نيز جزئي از معيارهاي نظام بوده است. حالا نمي‌دانم چه شده كه كسي كه عاشق گرفتن امتياز شهروندي از آمريكاست، وي را سرمربي تيم ملي كشور مي‌كنند و صداي كسي هم درنمي‌آيد و هيچ مسوول ورزشي و غير ورزشي وجود ندارد كه به اين مورد اعتراض كند.
مایلی کهن در این بخش از بخش دیگری از سیاست های اتخاض شده در ورزش ایران ناشیانه پرده بر میدارد ،جایی که میگوید چرا یک شهروند آمریکایی مربی تیم ملی شده است .
اینکه چرا یک ایرانی که به هر دلیل از آینده مملکت خود وحشت دارد و تقاضای شهروندی آمریکا برای خود و همسرش را کرده است باید اینگونه مورد غضب قرار بگیرد نیز برای کسی مشخص نیست و گویا این سیاست است. این عنصر وابسته به نظام علنا اعلام کرده هر ایرانی که در آمریکا اقامت دارد حق استفاده از امکانات مملکت خود را ندارد ،حق ورود به ایران را ندارد و در یک کلام او دیگر ایرانی نیست.
مایلی کهن به دیپلماسی اشاره میکند و نمیگوید رژیم چه مشکلی غیر از صحنه سیاست که محل تاخت و تاز لمپن های شبیه اوست با آمریکا دارید؟ چه مشکلی با مردم آمریکا دارد؟ به کدامین دلیل باید ورزشکاران ایرانی به اجبار بعد از اسرائیل با آمریکا هم سر ستیز داشته باشند؟ ما مردم ایران هیچ مشکلی با دولت و ملت آمریکا نداریم و رژیم تهران منتخب ما نیست.
کجای تقاضای سیتی زن شیپ شدن دایی جرم است که ما نمیدانیم؟ انقلاب شما و شعاری هایش همگی به بیراهه رفته اند شعار مرگ بر آمریکا را فراموش کن بگو ببینیم شعار فقر زدایی و عدالت اجتماعی به کجا رفت؟
مایل کهن در بخشی از صحبت هایش به افشین قطبی سرمربی پرسپولیس نیز اشاره میکند و میگوید:
چه اتفاقي افتاده است كه دوباره يك فردي را كه نه داراي شناسنامه، گذرنامه و كارت پايان خدمت بوده و نه مربي‌ بوده است از آن طرف دنيا و بعد از 30 سال وارد مملكت مي‌كنند و بيشترين مبلغ قرارداد را نيز به او پرداخت مي‌كنند و يكي از بزرگترين باشگاه‌هاي ايران را در اختيارش قرار داده و بالاترين درجه را به او مي‌دهند.
بعد از مدتي اين آقا منتسب به اخلاق مي‌شود و در حالي كه همسر و دو دخترش را در آمريكا ترك كرده است. بعدها نيز بارها برخلاف قانون ايشان بدون اينكه مهر خروجي روي پاسپورتش بخورد از كشور خارج مي‌شود، آن هم با وساطت. ايشان يك گذرنامه‌اي داشته كه در هلند صادر شده است و براي خروج بعدي از كشور نياز به پايان خدمت داشته است ولي با وساطت، وي از كشور خارج مي‌شده و وارد مي‌شده كه بعد از سه ماه از طرقي كارت پايان خدمت مي‌گيرد و درست يك روز قبل از مسابقات، يكي از بهترين تيم‌هاي اين مملكت را به وي مي‌دهند و هيچ كس هم صدايش درنمي‌آيد.
محض اطلاع مایلی کهن باید بگویم اصولا افرادی که به سربازی نرفته اند وسنشان از حد معینی بالاتر رفته با عنوان معاف رهبری از سربازی معاف می شوند که این شامل قطبی می شود.
اینکه وی از همسرش جدا شده و دو فرزند هم دارد مساله ی حادی نیست . مایلی کهن باید به سرگذشت اربابانش نگاهی اندازد و ببنید هر کدام چندین زن عقدی و صیغه ای دارند
آنچه که سبب محبوبیت افشین قطبی شده است این است که پس از مسابقه به مانند شما به داور و بازیکن توهین نمی کند،عربده نمی کشد در یک کلام مثل شما لمپن نیست .
اشاره شده که او مربی نبوده شما که مربی بوده اید چه گلی بر سر فوتبال این مملکت زده اید، قطبی در اولین فصل حضورش در ایران تیمی را که مافیای ورزش به شدت بر آن می تاختند را قهرمان کرد شما چرا نتوانستید؟
آقای مایلی کهن شما که ادعای فوتبالی بودنتان گوش فلک را کر کرده چرا بهترین تیم المپیک ایران را که در تاریخ ایران از لحاظ داشتن امکانات و بازیکن در بالاترین سطح خود قرار داشت به جایی فرستادید که حسین فرکی هم نتوانست گندی را که شما بالا آورده اید سر پوش گذارد و این تیم را راهی المپیک کند؟ چرا تیم فولاد خوزستان رابا آن همه بازیکن مستعد پس چند هفته چنان ناکام کردید که این تیم در ادامه به دسته یک فوتبال سقوط کرد؟ در تیم سایپا و همین تیم پرسپولیس هم سابقه درخشانی ندارید؟ شما به کدامین افتخار ورزشی خود در دوران مربی گری می نازید؟ شما با برقراری یک جو پادگانی در اردوی تیم ملی المپیک چنان بازیکنان زیر 23 سال را مایوس کرده بودید که بازیکنان حتی نمی توانستند به یکدیگر پاس بدهند. اجبار در نوع آرایش مو،لباس،رفتار بازیکنان را چگونه توجیه می کنید؟
بهتر است ضعف های خود را با ایراد گیری از دیگران پوشش ندهید فحاشی و لات بازی مدت هاست در نزد مردم ایران دیگر منسوخ شده و مردم دیگر به شما شبیه قهرمان نگاه نمی کنند. سی سال از انقلابتان گذشته بر خلاف میل شما لات بازی و آدم کشی دیگر افتخار نیست . اینکه قطبی قبلا ازدواج کرده به شما چه ربطی دارد؟ اینکه او با دوست چینی اش به ایران سفر کرده و دوستانتان برایشان صیغه محرمیت خوانده اند هم به شما ربطی ندارد؟ اگر صیغه اینقدر در نظر شما به عنوان عنصر نظام اینقدر ناپسندیده است پس چرا یکی به سران مملکتتان نمی گوید چرا این کثافت کاری اسلامی را قانون کرده اید؟
جای تاختن بر قطبی و عقده گشایی داخل زمین فوتبال است نه اینکه از روی حسادت و کم آوردن در مقابل او اینگونه دد منشانه بر او بتازید . شما که طرفدار قوانین اسلام ناب محمدی هستید و بازیکنان تیم های مختلف فوتبال را در رده ملی و باشگاهی به ستوه در آورده اید و قطبی را هم غیر ایرانی میدانید پس چرا حداقل حرمت مهمان بودن او در ایران را نگه نمیدارید؟
اما او از دادگاه میگوید و روند بی قانون رسیدگی به این پرونده که حاصل رشوه دهی دایی به مسئولین قوه قضاییه است
در جلسه‌ي 30 مرداد 87 دادگاه، آقاي قاضي با عصبانيت تاكيد مي‌كند كه علي دايي حتما بايد در جلسه‌ي بعدي دادگاه حضور داشته باشد. ما امروز رفتيم تا ببينيم اما، عنوان شد كه نه. ما نگفته‌ايم و ايشان ديروز آمده‌اند! اين يعني‌ چه؟ اين يعني اينكه ايشان به راحتي به دليل قدرتي كه دارد هر كاري مي‌كند. ببينيد چقدر قدرت وجود دارد كه احترامي هم به دستور قاضي گذاشته نمي‌شود.
مايلي‌كهن افزود: در دادگاه امروز وكيل شاكي تنها حضور داشت و به نظر من اگر وكيل هم نبود تاثيري نداشت، چون كه آقاي قاضي خودشان بيشتر از وكيل داشتند از اين قضيه دفاع مي‌كردند. مستنداتي وجود داشته است. آقاي قاضي خودشان بعضا اشاره مي‌كنند كه شما دفعه‌ي اول تبرئه شديد. من با چه حكمي تبرئه شدم؟ آن زمان من به خبرنگاراني كه مي‌گفتند من برنده شدم گفتم كه دنبال برد و باخت نبوده‌ام. شايد ديگران دنبال برد و باخت بوده‌اند اما، من در اين قضيه به دنبال برد و باخت فوتبال بوده‌ام .
جلسه‌ي امروز وكيل مدافع شاكي آقاي قاضي بود! بلافاصله بعد از جلسه نيز اعلام كردند كه من محكوم هستم. چيزي كه ما ديده‌ايم اين است كه پس از حضور شاكي و متهم و ارايه‌ي اظهارات در يك فرصت مناسب و فرجه‌ي زماني، راي اعلام و صادر مي‌شود اما، در اين جلسه رسما اعلام كردند كه مايلي كهن محكوم است و بعد اعلام كردند اگر وثيقه‌اي داري بگذار اما من گفتم به هر رايي كه دادگاه بدهد تمكين مي‌كنم. اگر قرار است بازداشت هم شوم به دادگاه تمكين مي‌كنم. گفتند كه از شما قبول مي‌كنيم كه خود شما ضامن خودتان باشيد و من نپذيرفتم. چرا كه در خلوتي خودم، خودم را بهتر از هر كسي مي‌شناسم و براين اساس ضامن خودم نمي‌شوم
مایلی کهن با اشاره به اعمال نفوذ صدرصدی دایی در تغییر رئیس فدراسیون فوتبال می گوید؟
وقتي در دادگاه مي‌گويم اين استناد به فلان بحثي است كه خود شاكي مي‌گويد من رييس فدراسيون را برداشته‌ام، به من مي‌گويند كه شما نمي‌توانيد به روزنامه استناد كنيد اما، خودشان به روزنامه استناد مي‌كنند و مي‌گويند بعد از جلسه‌ي اولي كه تبرئه شديد در روزنامه‌ها شاكي را قلدر خطاب كرده‌ايد. چطور اينجا به روزنامه استناد مي‌كنند اما، در ادعاي من نمي‌توان به روزنامه استناد كرد.
وقتی یک فردی شبیه مایلی کهن که از پیکره نظام است اینگونه از وضع قضاوت در دادگاه ها می نالد باید برای زندانیانی که به آنها اتهام اقدام علیه امنیت زده می شود نگران تر بود ، وقتی اعلام می شود دایی دادگاه و قوه قضاییه را خریده است باید برای نام عدالت در ایران گریه کرد، وقتی مایلی کهن با نفوذ را به خاطر نوشته های روزنامه ها محکوم میکنند و برایش مدرک سازی میکنند باید باور کرد وقتی یک زندانی سیاسی فریاد می نزد وزارت اطلاعات نظام برایش اتهام سازی دروغین کرده است راست می گوید.
جریان حق کشی و زیر پا گذاشته شدن عدالت در ایران همچنان ادامه دارد!
آرسام مصباحی
منچستر- بریتانیا
web counter
Temp: BY Milad (Miloe)